Перша сторінка.    Погляд.    Поступ у Львові.    Поступ з краю.    Поступ у світі.    Геополітика у Поступі.    Економіка у Поступі.    Науковий Поступ.    Росія у Поступі.    Калейдоскоп Поступу.    Тема Поступу.    Точка зору у Поступі.    Цивілізаційни.    Культура у Поступі.    Проблема у Поступі.   
  Top headlines
 
22 лютого 2014 р.
   ·  на головну  · 1999-2002  · досье  · архів світлин  · форум
Купол
Львів
  15:45 10-11-2016 -   Кількість кримінальних правопорушень на Львівщині зросла на 16%  
  15:44 10-11-2016 -   У Львові за допомогою гіпнозу пограбували жінку  
  15:44 10-11-2016 -   У "Львівській політехніці" студентам пропонують роботу  
  15:44 10-11-2016 -   У Бориславі раніше судимий поранив двох чоловіків з травматичної зброї  
  15:43 10-11-2016 -   На Стрийщині івано-франківець обікрав три церкви  
Україна
  24:20 08-05-2015 -   Вагітну 14-річну дівчинку міліція привезла в гінекологію  
  24:3 08-05-2015 -   Житомирські оперативники розкрили вбивство, замасковане під пожежу  
  23:59 08-05-2015 -   На Полтавщині ревнощі чоловіка ледь не забрала життя жінки  
  23:54 08-05-2015 -   Заарештована спільниця підозрюваних у вбивстві київських міліціонерів  
  19:49 27-01-2008 -   A president calls Party of regions to halt speculations on the theme of NATO  
Світ
  22:59 04-04-2021 -   Вулкан казино: достоинства, автоматы, режимы игры  
  19:55 27-01-2008 -   Italian premier Romano Prodi submitted resignation  
  19:54 27-01-2008 -   Brazil authority will inculcate severe approvals for the barbarian felling of Amazonkа's jungles  
  19:52 27-01-2008 -   In China found a skull to which 100 thousand years  
  19:51 27-01-2008 -   The Italian designer Valentino said goodbye to the world of fashion  

Новини від RedTram
Рекомендуємо:  ·  · 
 
Поступ 1999-2002 рр. у попередній версії

Науковий Поступ  » 

___________________________________________________________________________

Продовольча безпека
Д-р Ахмад Саїд Бхатті (Dr Ahmad Saeed Bhatti), "Nation", Пакистан
 
Пересохлий грунт«Ми пізнаємо цінність води, лише коли колодязь пересихає»
- Бенджамін Франклін


«Вода - цікава річ, - зазначив економіст Адам Сміт у своїй книзі «Багатство народів». Хоча вона є життєво важливою для життя, вона майже нічого не варта, в той час як алмази, які не є важливими для виживання, коштують ціле багатство». На тлі трагедії ресурсів загального користування і за справедливим зауваженням канадського журналіста, що пише на природоохоронні теми, Марка де Вільє, вода залишається недооціненою, хоча швидко стає дорогоцінною. Парадокс порівняння цінності води з цінністю алмазу, яким би не був він очевидним, не змушує світ змінитися, і справа йде до того, що ми скоро залишимося без води. Люди майже у всіх країнах світу з швидкозростаючою економікою вже стикаються з серйозною водною кризою.

Відповідно, продовольча безпека перетворюється в складну дилему через обмеження водних ресурсів, яке значною мірою пояснюється нецільовим використанням цього ресурсу людьми у всьому світі - чи то в Китаї, США, Європі, країнах Східно-Європейського блоку, Африці, Центральній Азії, в дельтах Інду або Нілу. Хоча Пакистан і не є винятком серед країн, відомих поганим управлінням, він є сьогодні найбільш видатною країною, де проблемою води займаються зовсім погано або не займаються взагалі.

Юджин Стахів з Інженерного корпусу Армії США (заснованого покійним президентом Томасом Джефферсоном в 1775 році для управління дощовими і паводковими водами з метою використання їх у побуті та рослинництві) вважає, що більшість досліджень про воду, проведених сучасними науковцями, не мають стосунку до прийняття практичних рішень, але вони, тим не менш, підкреслюють важливість політичної волі та підтримки громадськості з метою вирішення проблеми.

Університети США з недавнього часу стали включати тему води в навчальні програми, так в 2011 році Університет Пенсільванії (м. Філадельфія) присвятив цілий рік дослідженням та дискусіям з проблем води і дав певні завдання з цієї теми своїм факультетам і підрозділам, в тому числі всесвітньо відомій Уортонській школі бізнесу (Wharton school of business). Мічиганський університет взяв приклад і провів «водний семестр» навесні того ж року.

Слід зазначити, що очищення річки Каяхога в Клівленді, США (вкрита нафтою і бульбашками розчинених газів річка почала горіти 22 червня 1969 року: спалахнула нафта на поверхні річки і зайнялися численні синтетичні і дерев’яні уламки; відновлення річки тривало десятиліття - прим. перекладача), є свідченням успіху державно-приватного партнерства у подоланні водної кризи.

Партнерство в управлінні водними ресурсами між міською радою міста Уогга-Уогга (яке називають світовим розумним містом води) і Університетом Чарльза Стюрта в Австралії - може бути приведене в якості іншого прикладу дій, спрямованих в академічному середовищі на створення моделі для вирішення реальних проблем. Цей університет (там навчається 36 тисяч студентів) зосереджений на вивченні управління вторинним використанням очищених стічних вод і боротьбою з засоленістю грунтів, проведенням водних фестивалів, міжнародних семінарів, виставок і різних освітніх заходів, і його приклад наслідують інші наукові установи цієї країни.

Згідно міжурядової робочої групи експертів зі зміни клімату, а також Індексу глобальної оцінки кліматичних ризиків, розроблених аналітичною групою Germanwatch, Пакистан зараз знаходиться серед найбільш вразливих до зміни клімату країн, ситуація в яких вимагає прийняття негайних превентивних заходів. Втрати для національної економіки - сільського господарства, транспорту, енергетики, охорони навколишнього середовища, лісового господарства та водопостачання тільки у 2010-2011 роках склали близько 324,5 мільярдів пакистанських рупій (105 рупій = 1 долар США), що набагато перевищило втрати від цунамі в 2004 році.

У Пакистані давно назріла необхідність будівництва великих гребель для зберігання води, таких як проектована Калабах Дам, і країна стикається з гострою нестачею води, пише cryexcess.com. Проект Калабах Дам, техніко-економічне обґрунтування якого зайняло десятиліття і вимагало величезних витрат державних коштів, зможе в результаті лише гарантувати наявність води в тих районах, де її рівень небезпечно падає. Необхідність спорудження малих гребель для зберігання паводкової і дощової води, щоб зупинити небезпеку посух, також підкреслювалася спеціалістами водного господарства Пакистану.

Індія в даний час веде будівництво близько 35 гідроелектростанцій на річці Ченаб і ще кількох на річках Джелам і Сінд, що дозволить знизити поверхневий схиловий стік в країні додатково на 33-35 мільйонів акрофутів (акрофут - кількість води, що покриває площу в 1 акр землі на глибину 1 фут - прим. перекладача) щорічно.

З іншого боку, нераціональна практика відкачування підземних вод в регіоні, включаючи Пакистан, представляє серйозну загрозу водопостачання для питного використання та харчової промисловості, а верхній горизонт ґрунтових вод в регіоні різко опускається зі швидкістю 20 сантиметр в рік. У Пакистані з населенням 180 мільйонів осіб наявність води в перерахунку на одну людину вже знизилася приблизно з 5000 кубічних метрів в 1947 році, коли населення країни становило 32 мільйони чоловік, до 1000 кубічних метрів на людину в даний час.

Сьогодні близько двох мільярдів людей залежать від водоносних горизонтів землі як єдиного джерела прісної води (ЮНЕСКО, 2009). Попит на воду штовхає населення в деяких частинах світу до розробки глибинних горизонтів води, на утворення яких пішли мільйони років.

Саудівська Аравія, яка вже втратила більше половини своїх водоносних горизонтів через використання на зрошення, тепер опріснює морську воду для пиття. Безсумнівно, мешканці пустель знають ціну води. Замовлення на укладення контрактів для вивчення глибинних водоносних горизонтів Сахари в пошуках води, запропоновані в свій час покійним полковником Каддафі в Лівії, є хорошим прикладом.

Питна вода визнана ВООЗ в якості одного з основних прав людини (У листопаді 2002 року Комітет з економічних, соціальних і культурних прав ООН підтвердив, що доступ до достатньої кількості чистої води для особистих і побутових потреб є одним з основоположних загальнолюдських прав кожної людини - прим. перекладача). Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун заявив нещодавно, що 700 мільйонів людей в 43 країнах світу потерпали від нестачі води і їх кількість може зрости до 3 мільярдів до 2025 року. Однак, згідно з Міністерською конференцією з водної безпеки у ХХІ столітті, яка відбулася в Гаазі в 2000 році, світ переживає серйозну кризу водних ресурсів, і ця криза викликана поганим управлінням водними ресурсами, що змушує однаково страждати і мільярди людей, і навколишнє середовище.

Автор - екс-директор Національного дослідницького інституту сільського господарства та біології м. Фейсалабад (Пакистан), колишній професор екології та колишній член Нью-Йоркської академії наук (США).

Обговорити в форумі

Новини KІНO і Робота та Кар'єра
Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...» 
Круглые стальные трубы для различных нужд
 
В специализированных онлайн каталогах можно найти круглые стальные трубы холоднокатаные и горячекатаные. Также имеются и электросварные трубы.
Детальніше>>
» 
При астигматизме трудно сфокусироваться
 
Точно определить, что такое астигматизм, как и исправить проблему, не так уж и легко. Под астигматизмом понимают одну из распространенных причин плохого зрения у человека. Часто астигматизм идет в паре с близорукостью (называется миопическим), либо с дальнозоркостью (гиперметропический).
Детальніше>>
» 
Ремонт АКПП следует доверить опытным специалистам
 
АКПП является одним из наиболее сложных элементов в современном автомобиле, что разработаны по высоким технологиям.
Детальніше>>
» 
Зеленые, роскошные газоны
 
Существует очень сомнительное мнение, что вырастить газон самостоятельно – получится дешевле. Но, именно экономические показатели способствовали завоеванию большой популярности готовым газоном.
Детальніше>>
» 
Газове устаткування на авто – суттєва економія на паливі
 
Той, хто хоче економити на власному автомобілі, звертає увагу, першою чергою, на паливо. Бензин – це чималі затрати.
Детальніше>>
» 
Фотодело мастеру подвластно
 
Каким должен быть фотограф? Энергичным и талантливым, естественно! Его должны переполнять креативные, нестандартные идеи. Каждая фотосессия у настоящего мастера своего дела получается особенной и неповторимой.
Детальніше>>
» 
Интернет магазин стильной электроники предлагает круглосуточный неутомительный шопинг
 
MyPad.com.ua – интернет-магазин стильной электроники, в котором можно купить множество современных устройств по выгодным ценам.
Детальніше>>
» 
Интернет магазин Teploi.com: современные котлы, сплит системы, солнечные панели, «теплые» полы в ассортименте
 
Сегодня установить в доме качественное отопление, в том числе систему «теплый пол», а также системы вентиляции и кондиционирования не составляет труда, ведь все необходимое оборудование можно купить в одном месте, посетив Интернет магазин Teploi.com.
Детальніше>>
» 
Вітальні листівки від Астракардс: яскравий вияв уваги і любові
 
Незважаючи на те, що сьогодні в наше життя активно ввірвалися сучасні інформаційні технології, які дозволяють телефонічно або онлайн привітати близьку і рідну людину зі святом, вітальні паперові листівки міцно утримують завойовані позиції і на даний момент є класичним варіантом виявлення уваги.
Детальніше>>
Content of Postup+
Перша сторінка
  ·  Європа йде на поправку: навіть у португальців з'являються робочі місця 
  ·  В Крыму все не спокойно! 
  ·  Коттеджный комплекс «Солнечная Долина»: комфортное жилье европейского качества 
  ·  Интернет мультимаркет FotoMag: товары для всех и каждого 
  ·  Часы, ювелирные изделия, сувениры от Gold.ua: качество и изысканность 
  ·  Ассоциация здоровья Азимед обеспечит лучшие условия для лечения и выздоровления 
  ·  Интернет магазин детских товаров Kiddyton предлагает приятный шопинг 
  ·  Товарные весы для разных нужд предлагает интернет-магазин bestves.com.ua 
  ·  Видеокамеры Panasonic на kobalt.com.ua 
  ·  Автошкола научит выживать на дорогах мегаполиса  
  ·  Обед с доставкой – вкусно, удобно и недорого 
Погляд
  ·  Іслам: американська версія 
  ·  Kawasaki: история успеха 
  ·  Аренда VIP квартир – прекрасная альтернатива неоправданно дорогим отелям  
  ·  Межкомнатные двери из ПВХ – разумная альтернатива деревянным  
  ·  Хорошему танцору – джазовки в помощь! 
  ·  Натяжные потолки и для классики, и для хай-тека  
  ·  Створення сайтів та інтернет-магазинів у Луцьку  
  ·  Геморрой – болезнь, которая может вцепится в каждого 
  ·  Виктория Лесничая: Европейская Экономическая Палата нацелена на сотрудничество с Hetton Assets LP 
  ·  Современные детские светильники – для правильной организации освещения комнаты 
Поступ у Львові
  ·  Львів: між Європою і Росією, між демократією і авторитаризмом 
  ·  Адвокатские услуги в суде и на стадии медиации 
  ·  Международный женский день 
  ·  Чтобы сексуальная активность всегда была на высоте 
  ·  ООО «Фридман» - таможенное оформление без проблем 
  ·  Израильская косметика Дешели поможет продлить молодость кожи 
  ·  Мужская мода: статьи, фото, ссылки 
  ·  Компания АРТЕН предлагает качественную кровлю от известных производителей 
  ·  Полиграфические услуги от Hotprint: качественно, быстро, доступно 
Поступ з краю
  ·  На Київ опустилася ніч 
  ·  Без гипсокартона современный ремонт малореален  
  ·  Тепличная пленка давно вытеснила стекло  
  ·  Компания aluplast производит энергоэффективные окна  
  ·  Кинезио тейпы избавят от боли, воспаления и гематом  
  ·  Салон красоты: как укомплектовать штат? 
  ·  Интернет магазин спорттоваров Teamwear: спортивная обувь и одежда для профессионалов и любителей 
  ·  Интернет магазин стройматериалов «Будленд-Украина»: делаем ремонт вместе 
  ·  По приезду в Киев – поселяйтесь в хостеле  
  ·  Учим немецкий по программе «Полиглот»  
Поступ у світі
  ·  Тест на протест 
  ·  Дизайнерские сумки для зеркальных фотоаппаратов 
  ·  Ламинирование применяют не только для личных документов  
  ·  Заправка картриджей Samsung сулит большую экономию 
  ·  Комфортабельные квартиры в удивительном Владивостоке 
  ·  Вкусные обеды с доставкой в Екатеринбурге 
  ·  Эрозия шейки матки: важно помнить о профилактике 
  ·  Как избавиться от бессонницы с помощью простых, но действенных шагов 
  ·  «Инко-Строитель»: кирпич и другие строительные материалы в Днепропетровске по доступным ценам 
  ·  Образование в Великобритании: с DEC education проще и доступнее 
Геополітика у Поступі
  ·  Путін грає свою власну гру 
  ·  Атеросклероз сосудов – заболевание коварное 
  ·  Автошины и диски онлайн 
  ·  Надувные лодки ПВХ для рыбалки и охоты 
  ·  Стяжка под разные полы 
  ·  Юристы помогут и конфликт разрешить, и фирму зарегистрировать  
  ·  Уроки онлайн для детей и взрослых  
  ·  Первое свидание: как выбрать букет цветов 
  ·  Полиэтиленовые трубы – оптимальный вариант для обустройства водопровода 
  ·  Бильярдные столы и аксессуары от «UKRBILLIARD»: выбор на любой вкус 
Економіка у Поступі
  ·  Китай все глибше заганяє себе в доларову пастку 
  ·  Деревянный дом – отличный вариант для временного и постоянного проживания 
  ·  Ремонт электронной техники – работа для профессионалов «Сервис-Украины» 
  ·  Надежная опалубка по приемлемой цене  
  ·  Грузовые шины от разных производителей  
  ·  Картонная упаковка от АНТЭК: широкий ассортимент, высокое качество, доступные цены 
  ·  Кредитные брокеры похлопочут перед банками  
  ·  Потребительский кредит, лучше всего, брать в банке  
  ·  Матрасы от «Donson»: широкий ассортимент и диапазон цен 
  ·  Сушилка приготовит замечательные сухофрукты  
Науковий Поступ
  ·  Продовольча безпека 
  ·  Круглые стальные трубы для различных нужд 
  ·  При астигматизме трудно сфокусироваться  
  ·  Ремонт АКПП следует доверить опытным специалистам 
  ·  Зеленые, роскошные газоны  
  ·  Газове устаткування на авто – суттєва економія на паливі 
  ·  Фотодело мастеру подвластно 
  ·  Интернет магазин стильной электроники предлагает круглосуточный неутомительный шопинг 
  ·  Интернет магазин Teploi.com: современные котлы, сплит системы, солнечные панели, «теплые» полы в ассортименте 
  ·  Вітальні листівки від Астракардс: яскравий вияв уваги і любові 
Росія у Поступі
  ·  Україна вчить російської мови Росію 
  ·  При ремонте грузовиков Ивеко лучше использовать оригинальные детали 
  ·  Окна в рассрочку и без процентов  
  ·  Современный дизайн интерьера: модные и популярные направления 
  ·  Цепочки из элоксала: оптом и на отрез 
  ·  Оригинальные подарки для всех от "Originaloff" 
  ·  Высококачественная сталь от надежного поставщика  
  ·  Беседки для отдыха и романтики  
  ·  Разное остекление балконов: от обычного до французского  
  ·  Красивые поздравления для любимой девушки 
Калейдоскоп Поступу
  ·  Як виробити розумний підхід до їжі? 
  ·  Кроссовки Nike – символ мирового спорта 
  ·  Болгарские вилочные погрузчики вне конкуренции  
  ·  Роликовые коньки – это занимательно и безопасно 
  ·  Муж на час для директора и домохозяйки  
  ·  Съемки в порно – сдельная работа 
  ·  Компания OPT-PARFUM предлагает оригинальную и лицензионную парфюмерию оптом и в розницу 
  ·  Пополняем мужской и женский гардероб с помощью Интернет магазина «Гардероб» 
  ·  LCD и LED телевизоры в ассортименте  
Тема Поступу
  ·  Нова трагедія перешкодила Україні досягти миру 
  ·  Женские туфли: модные решения сезона весна-лето 2014 
  ·  Активатор воды придаст здоровья  
  ·  Светильники в гостиную: Интернет магазин предлагает изделия в ассортименте 
  ·  Консультант плюс – ваш юридический гид 
  ·  Бронировка автомобильного стекла: главные преимущества этой процедуры 
  ·  В пейнтболе без шариков никак  
  ·  Этим летом отдыхаем в Скадовске! 
  ·  Газобетон – оптимальный стройматериал  
  ·  Профессиональный монтаж надежных эскалаторов 
Точка зору у Поступі
  ·  Чому ніде немає іншого Майдану? 
  ·  Компания "BRAUN" предлагает только достойные продукты 
  ·  Ремонт и изготовление мягкой мебели: КИТАСС предлагает качественные услуги для жителей столицы и регионов 
  ·  Поиск работы: все способы хороши 
  ·  Построить собственный дом помогут настоящие мастера  
  ·  «МIКА»: отличительные особенности производимых товаров 
  ·  Global Window Films: главные преимущества тонировочных пленок 
  ·  Продукция «ТАН» или как сделать растительное масло чище 
  ·  Спортивное питание поможет перенести большие нагрузки  
  ·  Биндеры, шредеры, ламинаторы и многое другое  
Цивілізаційни
  ·  Кінець американської винятковості 
  ·  Улучшить память теперь может каждый 
  ·  Пластиковые окна: выбираем нестандартные варианты 
  ·  Автомобильные чехлы продолжат жизнь сиденьям 
  ·  Женская одежда онлайн: от леггинсов до стильных костюмов 
  ·  Зеленый кофе – тонизирует, заживляет раны, способствует похудению 
  ·  Плазмолифтинг: красивая кожа в любом возрасте 
  ·  Суши – вкусное блюдо и отличная идея для бизнеса 
  ·  Буковель – всесезонный курорт в Карпатах  
  ·  Нотариальные переводы и профессиональное обучение  
Культура у Поступі
  ·  Буддизм - найбільш дружня до науки релігія? 
  ·  Стартапам помогут в бизнес-инкубатор 
  ·  Прозрачная вода посредством биоплато  
  ·  Крысиные бега – это школа финансового выживания.  
  ·  Рекламное агентство: как выбрать «правильный» вариант 
  ·  Студія WebMisto: професійне створення, підтримка і просування сайтів 
  ·  Подтяжка лица – для устранения признаков старения кожи 
  ·  Spidem – надежная и недорогая кофемашина 
  ·  Бензиновые снегоуборщики эффективнее электрических  
  ·  Увлекательный мир подарков и сувениров онлайн 
Проблема у Поступі
  ·  Сценарії катастрофи в Арктиці: вчені б'ють на сполох 
  ·  ПВХ-окна aluplast: отличные характеристики, доступная стоимость 
  ·  Профессия парикмахера требует постоянной практики и постижения новых методик 
  ·  Ортопедические кровати - для профилактики заболеваний позвоночника 
  ·  Ландшафтный дизайн от компании Газон 
  ·  Качественные террасные масла можно купить во Floormarket 
  ·  Ролики для детворы, тинейджеров и взрослых 
  ·  Образование за рубежом – реальная мечта украинцев  
  ·  Всемирно известные бренды в магазине Dresshall  
  ·  Ремонт и обслуживание пластиковых окон