Перша сторінка.    Погляд.    Поступ у Львові.    Поступ з краю.    Поступ у світі.    Геополітика у Поступі.    Економіка у Поступі.    Науковий Поступ.    Росія у Поступі.    Калейдоскоп Поступу.    Тема Поступу.    Точка зору у Поступі.    Цивілізаційни.    Культура у Поступі.    Проблема у Поступі.   
  Top headlines
 
22 лютого 2014 р.
   ·  на головну  · 1999-2002  · досье  · архів світлин  · форум
Купол
Львів
  15:45 10-11-2016 -   Кількість кримінальних правопорушень на Львівщині зросла на 16%  
  15:44 10-11-2016 -   У Львові за допомогою гіпнозу пограбували жінку  
  15:44 10-11-2016 -   У "Львівській політехніці" студентам пропонують роботу  
  15:44 10-11-2016 -   У Бориславі раніше судимий поранив двох чоловіків з травматичної зброї  
  15:43 10-11-2016 -   На Стрийщині івано-франківець обікрав три церкви  
Україна
  24:20 08-05-2015 -   Вагітну 14-річну дівчинку міліція привезла в гінекологію  
  24:3 08-05-2015 -   Житомирські оперативники розкрили вбивство, замасковане під пожежу  
  23:59 08-05-2015 -   На Полтавщині ревнощі чоловіка ледь не забрала життя жінки  
  23:54 08-05-2015 -   Заарештована спільниця підозрюваних у вбивстві київських міліціонерів  
  19:49 27-01-2008 -   A president calls Party of regions to halt speculations on the theme of NATO  
Світ
  22:59 04-04-2021 -   Вулкан казино: достоинства, автоматы, режимы игры  
  19:55 27-01-2008 -   Italian premier Romano Prodi submitted resignation  
  19:54 27-01-2008 -   Brazil authority will inculcate severe approvals for the barbarian felling of Amazonkа's jungles  
  19:52 27-01-2008 -   In China found a skull to which 100 thousand years  
  19:51 27-01-2008 -   The Italian designer Valentino said goodbye to the world of fashion  

Новини від RedTram
Рекомендуємо:  ·  · 
 
Поступ 1999-2002 рр. у попередній версії

поступ у світі  » 

___________________________________________________________________________

Тест на протест
Аскар Мумінов, Курсив.kz, Казахстан
 
Протест у КазахстаніОпубліковано: 18/02/2014

Минулі вихідні, незважаючи на холодну погоду, видалися спекотними для казахстанців. Дві акції протесту на центральній площі Алма-Ати продемонстрували зростання соціальної напруги, реакцію на мітинги силовиків багато експертів вважають необдуманою.

Девальвація курсу тенге 2014 року, на відміну від обвалу національної валюти в 2009 році, не обійшлася без соціальних потрясінь, що вилилися в акції протесту. Вони були не чисельними, на наймасштабнішу, що пройшла 15 лютого біля площі Республіки прийшло всього близько 100 осіб. Вони висловлювали своє активне невдоволення соціальною політикою влади і поряд з економічними вимогами стали звучати й політичні. Багато експертів звернули увагу на молодіюче обличчя казахстанського протесту, так як на цей раз, як правило, аполітичні юнаки і дівчата в кількісному співвідношенні перевершили основну силу попередніх протестних акцій - старше покоління.

Політолог Досим Сатпаєв у зв'язку з появою нових осіб під час акцій 15 і 16 лютого зазначив, що протестні настрої в Казахстані існують, а головне, що з'явилася пасіонарна молодь, настроями якої владі буде важко нехтувати. До того ж за 2 протестних дня у акцій з'явилися і свої найбільш помітні особи - це Жанар Секербаєва і Дулат Жумабеков, два найактивніших учасника акції, яка відбулася 15 лютого.

Мітинг в Алма-Ати


Протест 16 лютого хоч і не був безпосередньо пов'язаний з девальвацією національної валюти, її учасники в якості основної причини невдоволення назвали заборону на мереживну білизну в країнах Митного союзу. Три активістки Жанна Байтелова, Євгенія Плахіна і Валерія Ібраєва хотіли покласти жіночі трусики до стели Незалежності Палацу Республіки, але поліцейські перегородили їм шлях. Згодом всі три учасниці акції були затримані і доставлені в Бостандикський РУВС міста Алмати, потім в прискореному порядку пройшов суд, учасниць засудили до штрафів у розмірі 10 мінімальних розрахункових показників.

Мистецтвознавець Валерія Ібраєва, яка брала участь у мітингу, розповіла, що під час суду над нею найбільше вразила мотивація її затримання - «не можна носити труси в громадському місці», - сказала суддя. Однак, в країнах МС, де приймаються своєрідні заборони, проти яких протестували активісти це не перші затримання людей під дивними приводами. Нещодавно в Москві винтили людей, які прогулювалися з парасолями по місту в знак солідарності з єдиним незалежним телеканалом в країнах МС «Дощ».

Валерія Ібраєва пояснила, що суть акції полягала в бажанні довести все до абсурду, як це зараз робить влада країн МС. Вона каже, що таким чином три жінки, які за один день стали біднішими на 20 % вирішили віддати «останні труси державі».

Однак, незважаючи на всю комічність ситуації і на те, що і в перший і в другий день протестувальники приходили на мирні акції, в руках у них не було нічого протизаконного, каменів або палиць, не було навіть плакатів), людии звернули увагу на невиправдано жорстокі затримання активістів. Кадри з затриманнями обійшли не лише російські телеканали, але і потрапили в топ-новин європейських ЗМІ, істотно зіпсувавши імідж Казахстану.

Чи виправдана така агресія силовиків по відношенню до нечисленної групи протестувальників, яка очевидно не представляє жодної загрози для влади. Експерти вважають, що спрацювали традиційні страхи силових структур, що акція може вийти з під контролю. На тлі подій на Україні будь-яка соціальна активність викликає побоювання. Разом з тим реакція на мирний протест показує, що казахстанській владі необхідно виробляти цивілізовані форми спілкування з незгодними громадянами, так як черговий тест на витривалість стосовно критики у свою адресу, вони не пройшли, вважають експерти.

Директор Центру центрально-азіатських досліджень Університету КІМЕП Наргіс Касенова зауважила, що можливо мова йде про пострадянський синдром. Жива пам'ять про те, як народу дозволили «збиратися більше трьох», а в результаті, як багато хто нагорі думаює, розвалилася супердержава, так що не треба «розгойдувати човен». Також публічно висловлена незгода порушує картинку загальної благодаті, а легітимність влади на пострадянському просторі багато в чому «намальована».

«В цілому, поки не складеться інститут громадянськості, не буде у нас сильної держави, оскільки сила держави складається з відповідальності громадян за свою країну і їхньої готовності служити загальному і суспільному інтересу, адже Respublica це «суспільна справа». І право визначати цей суспільний інтерес не повинно бути узурповане лише державою», - зазначила Касенова.

Голова ради Казахстанського міжнародного бюро з прав людини і дотримання законності Євген Жовтіс підкреслив, що у всіх демократичних країнах, тобто країнах, які заявили, що їхній суспільно-політичний устрій базується на демократичних принципах та реалізують ці свої заяви на практиці, діють не дозвільні, а інформативні процедури проведення зборів. Тобто громадяни повідомляють владі про свої плани провести пікет, а влада зобов'язана допомогти їм це зробити, охороняти порядок, захистити від провокаторів, допомогти з проходженням по вулицях, перекриваючи рух. Тому що влада таких країн розуміює, що право на мирне зібрання з висловленням протесту це одна з основ демократії, форма звернення людей до обраної ними або призначеної влади. При цьому у багатьох країнах взагалі немає жодних законів про мирні зібрання. Лише конституційне положення про право на мирне зібрання.

«Всі пострадянські країни - недемократичні, що і відображає їх ставлення влади до права на мирне зібрання. Хоча закони Вірменії, Молдови, Грузії та Киргизстану відповідають міжнародним стандартам і як раз встановлюють повідомлювану процедуру проведення мирних зібрань. У Вірменії, наприклад, навіть добровільне повідомлення. І якщо влада не була повідомлена, але якщо зібрання - мітинг чи пікет - мирне, воно вважається законним і підлягає захисту державою. В інших державах - Казахстані і всіх, окрім Киргизстану, країнах Центральної Азії, а також в Росії, Білорусі та Азербайджані влада боїться мирних зібрань, тому що у них в очах приклади революцій, оксамитових і не дуже оксамитових, коли уряди були змушені йти з політичної сцени через масові протестів населення. Іноді мирно, іноді, на жаль, з кров'ю, якщо влада використовує зброю проти народу. Іноді влада перемагає протестувальників, але це історичний глухий кут. Рано чи пізно їй доведеться піти, якщо вона не навчиться поважати людей, слухати і відповідати на їхні запити, а не садити, бити і штрафувати. Поки ж влада людям не довіряє і вона їх боїться. Тому розрахунок тільки на поліцію і внутрішні війська», - сказав Жовтіс.

Політолог Ерлан Карін зазначив kursiv.kz, що, незважаючи на те, що у внутрішній політиці у нас намагаються використовувати нові інструменти, в цілому самі критерії і параметри оцінки політичної ситуації залишилися колишніми, тобто «радянськими». У тому плані, що у нас вважається стабільною ситуація, коли начебто всі задоволені і ніхто не протестує. Навіть коли оцінюється суспільно-політична ситуація в тому чи іншому регіоні, враховується скільки акцій протесту відбулося за певний період часу. Якщо більше - менш стабільна, якщо менше - то відповідно обстановка нормальна. Однак це часто заважає об'єктивній та тверезій оцінки ситуації, оскільки замір робиться за формальними показниками. Звідси і прориви ситуації як у випадку з Жанаозенем. На той момент, акції частіше відбувалися в Алмати, а в Мангістауському регіоні фіксувалася менша кількість акцій протесту. Тому потрібно відмовлятися від концепції статичної стабільності, і переходити до формату динамічною - ситуація стабільна ні в той час, коли всі задоволені, а коли є і незадоволені, але їх голоси чують і їм відповідають. Потрібно відходити від бажання тотального контролю, і переходити до моделі діалогу і нормальної дискусії, сказав політолог.

Голова Союзу мусульман Казахстану Мурат Телібеков каже, що з одного боку ми бачимо групу людей, які прекрасно усвідомлюють свою падаючу непопулярність в системі влади; з іншого боку - народ, наляканий і озлоблений, схильний до насильства і руйнування. Слід визнати, що і донині, пострадянськими державами керують люди, які є породженням радянської системи. У них чимало хороших якостей, але залишилися і деякі атавізми. Слово «свобода» у цих лідерів неодмінно асоціюється з хаосом, анархією і вандалізмом. Вони не терплять заперечень, дискусій і полеміки. Полярність думок і заклики до політичного плюралізму сприймаються як підступи зовнішніх і внутрішніх ворогів, але це, як правило, люди вчорашнього дня з усіма своїми достоїнства і недоліками.

«До того ж, слід визнати, що довге перебування при владі викликає глибокі і незворотні трансформації в людині. Державний діяч поступово втрачає здатність тверезо оцінювати події, що відбуваються і приймати ефективні рішення. Влада - це дуже сильний наркотик, і якщо вчасно не відірватися від нього, він просто пожирає людську особистість подібно до ракової пухлини. Я далекий від прагнення ідеалізувати країни західної демократії. Усі ці вади там також мають місце. Однак є одне «але». Суспільство виробило певний імунітет у вигляді політичної системи, що дозволяє до мінімуму звести наслідок впливу недосконалості людської природи на суспільство. Сформована своєрідна політична культура, змушує державних діячів дотримуватися етики і правил гри. Можливо, тут мова йде про еволюційні процеси і неможливість відразу перенести європейські шаблони на казахстанську дійсність. Згоден. Але можна навести й інші приклади. Країни Перської затоки сьогодні непогано поєднують релігійність і успішний соціально-економічний розвиток. Ми доходимо до парадоксального висновку: в певний історичний період релігійний фактор також може стати своєрідною альтернативою західній демократії та забезпечити довгостроковий і поступальний розвиток суспільства», - запевнив Телібеков.

Відомий юрист, адвокат Східно-Казахстанської обласної колегії адвокатів Гульнара Жуаспаєва підкреслила, що придушення мітингів показує, хоч за Конституцією ми є демократичною країною, а насправді до неї ще далеко, так як будь-які прояви громадянської активності припиняються з боку органів. Людина має своє бачення, мислення не догоджає державі. Навіть в уряді всі депутати посилаються лише на верховну владу, майже ні в кого з них немає своєї думки.

«У світлі стихійних зібрань, що відбулися біля Національного Банку РК, на площі перед акіматом, видно, що молодь протестує проти політики. Але вони діють не організовано, стихійно, вони хочуть змін. Взагалі там немає опозиції як такої, і заяви тих громадських активістів, які вийшли в ці дні на площу, показують, що просто низи не хочуть так далі жити. А верхи не можуть управляти ними. По Леніну, це означає, що назріває протестна ситуація. Проти будь-якого протесту народу уряд застосовує силу - свавілля поліції. Ще немає жодного порушення з боку громадян, а вони хапають людей, везуть в поліцію, оформляють вигадані статті, а суди, покриваючи це, засуджують. Поліція диктує умови для суду, виписує повістки, призначає за суддю час і місце розгляду. Це говорить про те, що суд у нас так і не став самостійним, він в більшості своїй на стороні обвинувачення. Тому що апеляція, касація і наглядова інстанція майже завжди підтверджує рішення суду першої інстанції. Вищестоящий суд відповідає за показники нижчого, і він не буде псувати свої показники. Але ми все бачимо і розуміємо, що державі треба виходити на відкритий діалог з народом, вирішувати соціальні проблеми, бути разом з людьми, а не закриватися від них кордоном поліцейських. Зараз якщо цього не відбудеться, то завтра вже може бути пізно. Молодь вже самоорганізується, цим можуть скористатися якісь сторони і використовувати її для досягнення своїх цілей. Не можна допустити другої Жанаозен. Нафтовики теж хотіли лише вирішити трудовий спір і соціальні проблеми. А держава протягом 7-ми місяців не реагувала. Будь-які каральні заходи тільки зміцнюють дух активістів, протест збільшується, а нам все потрібен діалог. Коли заарештували блогерів після акції біля ресторану, де обідав акім Ахметжан Єсімов, я чекала, що він заступиться за них і визнає незаконними дії поліцейських. Тим самим, він міг би підняти свій рейтинг перед городянами. Потім я себе обманювала, що він, напевно, не знає про них. А коли до нього на прийом потрапили Мурат Телібеков, Жасарал Куанишалін та інші просили, щоб випустили блогерів, то знову жодної реакції. Я була в Женеві у Комітеті ООН. Так там перед входом є спеціально відведена площа для мітингувальників. Щодня там відбуваються мітинги, плакати. Навколо жодного поліцейського. Все проходить мирно. А біля Європейського суду в Страсбурзі також протестувальники, навіть намети встановлено, видно, що довго живуть там. І також навколо жодного поліцейського. Ніхто цих акцій не боїться, і вони не призводять до дестабілізації ситуації в країні, так як там поважають право громадян на мирний протест і самі люди від цього дисциплінуються», - сказала Жуаспаєва.

Виконавчий директор Західного регіонального філіалу Науково-освітнього фонду «Аспандау» Єркін Іргалієв зазначив, що режими у ряді пострадянських країн не впевнені у своїй легітимності і побоюються втратити владу. Це ознака слабкості, а не сили. Причому загрозу владі в її очах представляють не народні маси, а сили всередині «системи». Що ж стосується права на мітинги і їх впливу на процес прийняття політичних рішень - це дві великі різниці і дуже тонка субстанція.

«Я не ризикну аналізувати ризики та вплив мітингової активності в контексті політичного процесу в Казахстані. У нас це максимально суб'єктивно і неможливо точно окреслити сфери і фази прийняття такого рішення. Можу лише припустити, що це ірраціональний страх, що має не політичну, а психологічну основу. Потрібен аналіз поведінкового алгоритму, базованого на механізмах «зграї», домінантній особистості. Чисто політологічні підходи тут безсилі. Соціум, громадянське суспільство в цьому рівнянні» виведені за дужки. Це прояв незрілості влади? Це прояв незрілості суспільства в цілому. Влада не впала нам з Сіріуса. Будь-яка влада у своїх діях завжди відбудовується і підлаштовується під «підвладних». Політичне управління завжди зводиться до пари-трійки стратегій. Їхній вибір - це і є реальна політика. Треба зрозуміти, що ніхто і ніколи не дарує нічого «за просто так». У тому числі владні повноваження, важелі і вплив. Прояв громадянської позиції - це і є загроза існуючим сьогодні інститутам влади. Події на Майдані показали, наскільки ефективні механізми громадського тиску. Цей процес дуже простий. Потрібно три речі. Перше - Громадяни (саме з великої літери), об'єднані в структури. Друге - об'єкт, чутливий до дії. Чутливість може мати різну природу. Оптимально, якщо чутливість має синтетичну природу. Третє - сам процес тиску. Організований, мотивований, емоційно заряджений. Тому зрозуміло, що грубе насильство з боку влади - це саме те, що робить успішними подібні механізми. Краще за все, коли влада превентивно змінюється сама, позбавляючи протестантів «високого» порядку денного. Залишаються лише соціальні претензії, на основі яких не розпалити «Майдан», - зауважив Иргалиев.

Виявилося, що закликають до вирішення владою мирних мітингів не тільки опоненти влади та громадські активісти, а й самі чиновники, які ще не так давно були самі в політичній системі. Сьогодні з таким закликом виступив Марат Толібаєв, який до грудня 2013 року обіймав посаду віце-міністра сільського господарства.

На своїй сторінці у Facebook колишній чиновник написав, що в Казахстані слід дозволити мирні мітинги та демонстрації. Не формально, а реально. Це право повинно носити не дозвільний, а інформативний характер. Тобто мітингувальники повинні не просити дозволу, а просто попередити владу, що тоді-то і там-то вони збираються провести мітинг, ходу або демонстрацію. Місця для його проведення повинні бути заздалегідь визначені владою, але не у віддалених затишних місцях, які часто акімати виділяють для цих цілей, а на центральних площах. Влада повинна вжити заходів до забезпечення громадського порядку у зазначеному районі, але не для розгону демонстрації. Він зазначив, що нелегко буде звикнути місцевому чиновнику до думки, що мітингувальник - це не ворог народу, а такий же громадянин, як і він. І він має право таким чином донести до громадськості свою думку. За це не треба його бити, скручувати руки, рвати плакати, розбивати відеокамери. Треба дати йому висловитися, звичайно, якщо він не ображає людей, не нападає на перехожих і поліцейських, не нищить майно.

«За століття людство не придумало в якості думки народу нічого кращого, ніж демонстрації, ходи і мітинги. Публічно висловлювати свою думку - це священне право громадян вільного суспільства. Крім того - це прекрасній лакмусовий папірець для влади для оцінки своїх дій в очах народу. Немає нічого поганого в тому, що в нашій країні з часом стане звичною картина, коли на площах стоять групи людей з різними плакатами: «Підвищіть пенсії!», «Знизьте комунальні!», «Не рубайте ліс!», «Дозвольте мереживні трусики!». Це має стати нормою і не повинно нікого лякати. Це ознака демократичного суспільства. Так живе весь цивілізований світ. Хтось скаже, що від мітингу і демонстрації недалеко і до революції і перевороту. Відповім. Більшість революцій в останні десятиліття відбувалися якраз там, де мітинги заборонені», - підкреслив Толібаєв.

Обговорити в форумі

Новини KІНO і Робота та Кар'єра
Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...» 
Дизайнерские сумки для зеркальных фотоаппаратов
 
Сумки для фотоаппаратов – вещи необходимые, как для профессиональных фотографов, так и любителей поснимать на фото и видеотехнику. Столь необходимые аксессуары представлены в большом ассортименте.
Детальніше>>
» 
Ламинирование применяют не только для личных документов
 
Ламинирование сегодня широко распространено. Благодаря ему, можно сохранить целостность разных ценных документов, особенно тех, которые приходится использовать в повседневной жизни. И, чтобы такие документы прослужили подольше, и применяют ламинирование.
Детальніше>>
» 
Заправка картриджей Samsung сулит большую экономию
 
Заправка картриджей Samsung сегодня довольно востребована, учитывая высокую популярность данной техники от известного бренда.
Детальніше>>
» 
Комфортабельные квартиры в удивительном Владивостоке
 
Владивосток – это удивительный город. Здесь особый характер, живописный рельеф, интересная архитектура и невероятно красивое море. Во многих тихих живописных местах города, на берегах Амурского залива, в центральной части расположены разные жилые комплексы
Детальніше>>
» 
Вкусные обеды с доставкой в Екатеринбурге
 
Что может быть лучше, нежели вкусная, ароматная еда? Разве что сладкий, спокойный сон. Особенно важен сытный, калорийный обед, который поможет раскрыть потенциал творческих идей, обеспечит повышенную работоспособность.
Детальніше>>
» 
Эрозия шейки матки: важно помнить о профилактике
 
С таким гинекологическим заболеванием, как эрозия шейки матки, сталкивается множество женщин. Эрозия представляет собой небольшие язвы, образовавшиеся на слизистой оболочке шейки матки – органе, который соединяет влагалище и матку.
Детальніше>>
» 
Как избавиться от бессонницы с помощью простых, но действенных шагов
 
Периодически с такой проблемой, как затрудненное засыпание, сталкивается почти каждый человек. Но если нарушение сна наблюдается постоянно, говорят о бессоннице, причем, количество людей, которые страдают таким отклонением от нормы, увеличивается из года в год.
Детальніше>>
» 
«Инко-Строитель»: кирпич и другие строительные материалы в Днепропетровске по доступным ценам
 

Планируя строительные или ремонтные работы, потенциальный застройщик ищет продавца, который бы занимался продажей строительных материалов в широком ассортименте.
Детальніше>>
» 
Образование в Великобритании: с DEC education проще и доступнее
 
Агентство DEC education – это выбор тех, кто мечтает получить качественное образование в Великобритании. Компания имеет множество международных наград и званий, в том числе «Лучшее агентство Восточной Европы».
Детальніше>>
Content of Postup+
Перша сторінка
  ·  Європа йде на поправку: навіть у португальців з'являються робочі місця 
  ·  В Крыму все не спокойно! 
  ·  Коттеджный комплекс «Солнечная Долина»: комфортное жилье европейского качества 
  ·  Интернет мультимаркет FotoMag: товары для всех и каждого 
  ·  Часы, ювелирные изделия, сувениры от Gold.ua: качество и изысканность 
  ·  Ассоциация здоровья Азимед обеспечит лучшие условия для лечения и выздоровления 
  ·  Интернет магазин детских товаров Kiddyton предлагает приятный шопинг 
  ·  Товарные весы для разных нужд предлагает интернет-магазин bestves.com.ua 
  ·  Видеокамеры Panasonic на kobalt.com.ua 
  ·  Автошкола научит выживать на дорогах мегаполиса  
  ·  Обед с доставкой – вкусно, удобно и недорого 
Погляд
  ·  Іслам: американська версія 
  ·  Kawasaki: история успеха 
  ·  Аренда VIP квартир – прекрасная альтернатива неоправданно дорогим отелям  
  ·  Межкомнатные двери из ПВХ – разумная альтернатива деревянным  
  ·  Хорошему танцору – джазовки в помощь! 
  ·  Натяжные потолки и для классики, и для хай-тека  
  ·  Створення сайтів та інтернет-магазинів у Луцьку  
  ·  Геморрой – болезнь, которая может вцепится в каждого 
  ·  Виктория Лесничая: Европейская Экономическая Палата нацелена на сотрудничество с Hetton Assets LP 
  ·  Современные детские светильники – для правильной организации освещения комнаты 
Поступ у Львові
  ·  Львів: між Європою і Росією, між демократією і авторитаризмом 
  ·  Адвокатские услуги в суде и на стадии медиации 
  ·  Международный женский день 
  ·  Чтобы сексуальная активность всегда была на высоте 
  ·  ООО «Фридман» - таможенное оформление без проблем 
  ·  Израильская косметика Дешели поможет продлить молодость кожи 
  ·  Мужская мода: статьи, фото, ссылки 
  ·  Компания АРТЕН предлагает качественную кровлю от известных производителей 
  ·  Полиграфические услуги от Hotprint: качественно, быстро, доступно 
Поступ з краю
  ·  На Київ опустилася ніч 
  ·  Без гипсокартона современный ремонт малореален  
  ·  Тепличная пленка давно вытеснила стекло  
  ·  Компания aluplast производит энергоэффективные окна  
  ·  Кинезио тейпы избавят от боли, воспаления и гематом  
  ·  Салон красоты: как укомплектовать штат? 
  ·  Интернет магазин спорттоваров Teamwear: спортивная обувь и одежда для профессионалов и любителей 
  ·  Интернет магазин стройматериалов «Будленд-Украина»: делаем ремонт вместе 
  ·  По приезду в Киев – поселяйтесь в хостеле  
  ·  Учим немецкий по программе «Полиглот»  
Поступ у світі
  ·  Тест на протест 
  ·  Дизайнерские сумки для зеркальных фотоаппаратов 
  ·  Ламинирование применяют не только для личных документов  
  ·  Заправка картриджей Samsung сулит большую экономию 
  ·  Комфортабельные квартиры в удивительном Владивостоке 
  ·  Вкусные обеды с доставкой в Екатеринбурге 
  ·  Эрозия шейки матки: важно помнить о профилактике 
  ·  Как избавиться от бессонницы с помощью простых, но действенных шагов 
  ·  «Инко-Строитель»: кирпич и другие строительные материалы в Днепропетровске по доступным ценам 
  ·  Образование в Великобритании: с DEC education проще и доступнее 
Геополітика у Поступі
  ·  Путін грає свою власну гру 
  ·  Атеросклероз сосудов – заболевание коварное 
  ·  Автошины и диски онлайн 
  ·  Надувные лодки ПВХ для рыбалки и охоты 
  ·  Стяжка под разные полы 
  ·  Юристы помогут и конфликт разрешить, и фирму зарегистрировать  
  ·  Уроки онлайн для детей и взрослых  
  ·  Первое свидание: как выбрать букет цветов 
  ·  Полиэтиленовые трубы – оптимальный вариант для обустройства водопровода 
  ·  Бильярдные столы и аксессуары от «UKRBILLIARD»: выбор на любой вкус 
Економіка у Поступі
  ·  Китай все глибше заганяє себе в доларову пастку 
  ·  Деревянный дом – отличный вариант для временного и постоянного проживания 
  ·  Ремонт электронной техники – работа для профессионалов «Сервис-Украины» 
  ·  Надежная опалубка по приемлемой цене  
  ·  Грузовые шины от разных производителей  
  ·  Картонная упаковка от АНТЭК: широкий ассортимент, высокое качество, доступные цены 
  ·  Кредитные брокеры похлопочут перед банками  
  ·  Потребительский кредит, лучше всего, брать в банке  
  ·  Матрасы от «Donson»: широкий ассортимент и диапазон цен 
  ·  Сушилка приготовит замечательные сухофрукты  
Науковий Поступ
  ·  Продовольча безпека 
  ·  Круглые стальные трубы для различных нужд 
  ·  При астигматизме трудно сфокусироваться  
  ·  Ремонт АКПП следует доверить опытным специалистам 
  ·  Зеленые, роскошные газоны  
  ·  Газове устаткування на авто – суттєва економія на паливі 
  ·  Фотодело мастеру подвластно 
  ·  Интернет магазин стильной электроники предлагает круглосуточный неутомительный шопинг 
  ·  Интернет магазин Teploi.com: современные котлы, сплит системы, солнечные панели, «теплые» полы в ассортименте 
  ·  Вітальні листівки від Астракардс: яскравий вияв уваги і любові 
Росія у Поступі
  ·  Україна вчить російської мови Росію 
  ·  При ремонте грузовиков Ивеко лучше использовать оригинальные детали 
  ·  Окна в рассрочку и без процентов  
  ·  Современный дизайн интерьера: модные и популярные направления 
  ·  Цепочки из элоксала: оптом и на отрез 
  ·  Оригинальные подарки для всех от "Originaloff" 
  ·  Высококачественная сталь от надежного поставщика  
  ·  Беседки для отдыха и романтики  
  ·  Разное остекление балконов: от обычного до французского  
  ·  Красивые поздравления для любимой девушки 
Калейдоскоп Поступу
  ·  Як виробити розумний підхід до їжі? 
  ·  Кроссовки Nike – символ мирового спорта 
  ·  Болгарские вилочные погрузчики вне конкуренции  
  ·  Роликовые коньки – это занимательно и безопасно 
  ·  Муж на час для директора и домохозяйки  
  ·  Съемки в порно – сдельная работа 
  ·  Компания OPT-PARFUM предлагает оригинальную и лицензионную парфюмерию оптом и в розницу 
  ·  Пополняем мужской и женский гардероб с помощью Интернет магазина «Гардероб» 
  ·  LCD и LED телевизоры в ассортименте  
Тема Поступу
  ·  Нова трагедія перешкодила Україні досягти миру 
  ·  Женские туфли: модные решения сезона весна-лето 2014 
  ·  Активатор воды придаст здоровья  
  ·  Светильники в гостиную: Интернет магазин предлагает изделия в ассортименте 
  ·  Консультант плюс – ваш юридический гид 
  ·  Бронировка автомобильного стекла: главные преимущества этой процедуры 
  ·  В пейнтболе без шариков никак  
  ·  Этим летом отдыхаем в Скадовске! 
  ·  Газобетон – оптимальный стройматериал  
  ·  Профессиональный монтаж надежных эскалаторов 
Точка зору у Поступі
  ·  Чому ніде немає іншого Майдану? 
  ·  Компания "BRAUN" предлагает только достойные продукты 
  ·  Ремонт и изготовление мягкой мебели: КИТАСС предлагает качественные услуги для жителей столицы и регионов 
  ·  Поиск работы: все способы хороши 
  ·  Построить собственный дом помогут настоящие мастера  
  ·  «МIКА»: отличительные особенности производимых товаров 
  ·  Global Window Films: главные преимущества тонировочных пленок 
  ·  Продукция «ТАН» или как сделать растительное масло чище 
  ·  Спортивное питание поможет перенести большие нагрузки  
  ·  Биндеры, шредеры, ламинаторы и многое другое  
Цивілізаційни
  ·  Кінець американської винятковості 
  ·  Улучшить память теперь может каждый 
  ·  Пластиковые окна: выбираем нестандартные варианты 
  ·  Автомобильные чехлы продолжат жизнь сиденьям 
  ·  Женская одежда онлайн: от леггинсов до стильных костюмов 
  ·  Зеленый кофе – тонизирует, заживляет раны, способствует похудению 
  ·  Плазмолифтинг: красивая кожа в любом возрасте 
  ·  Суши – вкусное блюдо и отличная идея для бизнеса 
  ·  Буковель – всесезонный курорт в Карпатах  
  ·  Нотариальные переводы и профессиональное обучение  
Культура у Поступі
  ·  Буддизм - найбільш дружня до науки релігія? 
  ·  Стартапам помогут в бизнес-инкубатор 
  ·  Прозрачная вода посредством биоплато  
  ·  Крысиные бега – это школа финансового выживания.  
  ·  Рекламное агентство: как выбрать «правильный» вариант 
  ·  Студія WebMisto: професійне створення, підтримка і просування сайтів 
  ·  Подтяжка лица – для устранения признаков старения кожи 
  ·  Spidem – надежная и недорогая кофемашина 
  ·  Бензиновые снегоуборщики эффективнее электрических  
  ·  Увлекательный мир подарков и сувениров онлайн 
Проблема у Поступі
  ·  Сценарії катастрофи в Арктиці: вчені б'ють на сполох 
  ·  ПВХ-окна aluplast: отличные характеристики, доступная стоимость 
  ·  Профессия парикмахера требует постоянной практики и постижения новых методик 
  ·  Ортопедические кровати - для профилактики заболеваний позвоночника 
  ·  Ландшафтный дизайн от компании Газон 
  ·  Качественные террасные масла можно купить во Floormarket 
  ·  Ролики для детворы, тинейджеров и взрослых 
  ·  Образование за рубежом – реальная мечта украинцев  
  ·  Всемирно известные бренды в магазине Dresshall  
  ·  Ремонт и обслуживание пластиковых окон