Перша сторінка.    Погляд.    Поступ у Львові.    Поступ з краю.    Поступ у світі.    Геополітика у Поступі.    Економіка у Поступі.    Науковий Поступ.    Росія у Поступі.    Калейдоскоп Поступу.    Тема Поступу.    Точка зору у Поступі.    Цивілізаційни.    Культура у Поступі.    Проблема у Поступі.   
  Top headlines
 
22 лютого 2014 р.
   ·  на головну  · 1999-2002  · досье  · архів світлин  · форум
Купол
Львів
  15:45 10-11-2016 -   Кількість кримінальних правопорушень на Львівщині зросла на 16%  
  15:44 10-11-2016 -   У Львові за допомогою гіпнозу пограбували жінку  
  15:44 10-11-2016 -   У "Львівській політехніці" студентам пропонують роботу  
  15:44 10-11-2016 -   У Бориславі раніше судимий поранив двох чоловіків з травматичної зброї  
  15:43 10-11-2016 -   На Стрийщині івано-франківець обікрав три церкви  
Україна
  24:20 08-05-2015 -   Вагітну 14-річну дівчинку міліція привезла в гінекологію  
  24:3 08-05-2015 -   Житомирські оперативники розкрили вбивство, замасковане під пожежу  
  23:59 08-05-2015 -   На Полтавщині ревнощі чоловіка ледь не забрала життя жінки  
  23:54 08-05-2015 -   Заарештована спільниця підозрюваних у вбивстві київських міліціонерів  
  19:49 27-01-2008 -   A president calls Party of regions to halt speculations on the theme of NATO  
Світ
  22:59 04-04-2021 -   Вулкан казино: достоинства, автоматы, режимы игры  
  19:55 27-01-2008 -   Italian premier Romano Prodi submitted resignation  
  19:54 27-01-2008 -   Brazil authority will inculcate severe approvals for the barbarian felling of Amazonkа's jungles  
  19:52 27-01-2008 -   In China found a skull to which 100 thousand years  
  19:51 27-01-2008 -   The Italian designer Valentino said goodbye to the world of fashion  

Новини від RedTram
Рекомендуємо:  ·  · 
 
Поступ 1999-2002 рр. у попередній версії

Цивілізаційни  » 

___________________________________________________________________________

Кінець американської винятковості
Роджер Берковіц, The American Interest, США
 
Американська вийнятковістьУ вересні 2013 року президент Росії Володимир Путін опублікував у New York Times статтю, в якій він засудив президента Барака Обаму за його зовнішню політику, базовану на ідеї американської винятковості. Приблизно в цей же час консерватори з Республіканської партії США заявили, що президент Обама відхиляється від ідеї американської винятковості, просуваючи світську і навіть місцями соціалістичну програму, яка змушує його вибачатися за велич Америки. На думку Річа Лоурі (Rich Lowry) і Рамеша Поннуру (Ramesh Ponnuru), «збереження американської винятковості в тому вигляді, в якому ми її знаємо, лежить в основі суперечок навколо програми Обами. Саме тому ці суперечки стали настільки запеклими». Мітт Ромні (Mitt Romney) повторив ту ж думку під час своєї невдалої спроби змістити Обаму з поста президента, заявивши, що президент Обама «сприймає американську винятковість інакше, ніж ми». Американська винятковість - соціологічне поняття, довгий час використовувалося для опису тих якостей, які відрізняють американські культурні і політичні інститути - перетворилася в політичний кийок.

Тепер звернемося до Пітера Бейнарта (Peter Beinart), який пише в National Journal, що консерватори наполовину праві. Сьогодні американська винятковість опинилася під загрозою і переживає період свого занепаду. Але президент Обама не має до цього жодного відношення. На думку Бейнарта, справжня причина занепаду епохи винятковості США криється в самому консерватизмі.

У центрі першої частини статті Бейнарта – ідея зсуву покоління, що спричинив за собою зміну місця релігії в американському суспільстві. Бейнарт часто пише про те, як змінюється ставлення американців до релігійного життя. Релігійність слугувала однією з опор американської винятковості. Америка довгий час була однією з найбільш релігійних західних демократій. Але сучасне молоде покоління стало винятком:

«Протягом століть спостерігачі бачили в Америці виключення з європейської передумови про те, що сучасність приносить з собою секуляризм. “Немає жодної країни в світі, де християнська релігія зберігає більший вплив на душі людей, ніж в Америці”, - писав де Токвіль. А Сеймур Мартін Ліпсет (Seymour Martin Lipset) у своїй виданій в 1996 році книзі «Двосічний меч американської винятковості» (American Exceptionalism: A Double-Edged Sword) процитував Маркса, який назвав Америку “виключно релігійною країною”, а потім заявив, що Маркс правий і сьогодні. Америка, писав Ліпсет, залишається “найбільш релігійною країною в християнському світі”. Однак та виняткова американська релігійність, яку прагне відстоювати Гінгріч, вже стала артефактом минулого. Якщо у 1972 році частка американців без якого-небудь віросповідання та конфесійної приналежності складала 5%, то сьогодні вона збільшилася до 20%. А серед американців молодших 30 років таких людей близько 30%. За даними дослідницького центру Pew, серед американців, що народилися після 1980 року, таких, хто може сказати, що “релігійна віра і цінності дуже важливі для успіху Америки”, стало на 30% менше, ніж серед людей старшого віку. І молоді американці не просто ходять в церкву рідше, ніж люди старшого віку. Вони ходять туди набагато рідше, ніж молодь робила це в минулому. “Американці, - зазначає центр Pew, - у міру проходження життєвого циклу в цілому не стають більш віруючими”. А це означає, що занепад релігійності в Америці лише посилиться, коли народжені після 1980 року постаріють. Згідно Бази даних світових релігій (World Religion Database), в 1970 році європейців, що уникали ототожнення з якою б то не було релігією, було на 16 відсотків більше, ніж американців. До 2010 року ця різниця скоротилася не менш ніж до половини відсотка. За даними центру Pew, хоча сьогодні американці частіше, ніж німці і французи підтверджують свою релігійну приналежність, вони роблять це рідше, ніж італійці і данці».

На думку Бейнарта, молоде покоління стало менш релігійним, а тому менш прив'язаним до одного з ключових компонентів американської винятковості, ніж попередні покоління американців. Не було жодних сумнівів в тому, що він правий і що ця тенденція має досить велике значення.

Втрата релігійності позбавляє нас однієї з тих опор, які довгий час відрізняли американців від інших націй. Токвіль вважав релігійність необхідною в демократичній країні, оскільки вона давала людям ту моральну мову, яка дозволяла обмежувати безмірні бажання індивідуалізму. Релігія також підживлює впевненість і відчуття сенсу, які надають американському проекту вигляд иєреміади. Найкраще це вдалося висловити Філіпу Френо (Philip Freneau) в його вірші 1795 року під назвою «Про права людини з точки зору пана Пейна» (On Mr. Paine's Rights of Man):

«І наша нація, створена з волі Чесноти,

Буде залишатися на варті прав людини,

Величезною республікою, прославленою усіма народами,

Без королів, довіку».


Релігійні корені американської винятковості стали центральним аргументом книги Дебори Медсен (Deborah Madsen) «Американська винятковість» («American Exceptionalism»). Медсен розглядає історію формування цієї доктрини, яка сягає своїми коренями в пуританські проповіді і поезію XVII століття, в тому числі знамениту проповідь Пітера Баклі (Peter Bulkley), в якій зазначається наступне:

«Ми - як град, зведений на вершині пагорба, з якого видно всю землю. Весь світ дивиться на нас, бо ми проголосили себе народом, що уклав договір з Богом, тому не лише Господь Бог, з яким уклали договір, але і небо і земля, ангели й люди, які стали свідками нашої обіцянки, викриють нас, якщо ми порушимо договір, який ми поклялися дотримуватися».

На думку Медсен, це релігійне почуття відмінності і особливої мети дуже швидко трансформувалося в раціоналістичний проект. Бенжамін Франклін узяв за основу ідею винятковості і прикрив її раціоналістичною патиною, заявивши, що «провидіння» - це «раціональний принцип, який контролює всі процеси в світі». Під американською новизною Франклін розумів те, що Америка була «вільна від складнощів європейської історії і не обтяжена важкою класовою системою і структурою спадкування». Таким чином, пише Медсен, Америка «представляла собою чудову можливість для встановлення демократичного суспільства, заснованого на раціональних засадах... Головним завданням Америки Франклін вважав створення світської держави, очищеної від корумпованості європейської політики і соціальної структури, заснованої на системі успадкування».

До того часу, коли Авраам Лінкольн звернувся до нації зі своєю знаменитою Гетисбергською промовою, в національній свідомості вже міцно закріпився образ США як унікальної, виключної демократії, що характеризується цілком певним ставленням до свободи і рівності. Сполучені штати Америки вже стали не просто однією з багатьох держав, вони стали «новою нацією, зачатою в свободі, яка вірить в те, що усі люди народжені рівними». Виживання і успіх США перетворилися в масштабний експеримент, покликаний перевірити, чи зможе «нація, створена таким чином і цілеспрямована, проіснувати довго». Американці розуміли, що Америка повинна була стати прикладом для всього світу.

Ліпсет підсумовував ідею американської винятковості у своїй однойменній книзі:

«США виняткові в тому, що вони виникли в результаті революції, що вони стали “першою новою нацією”, першою колонією після Ісландії, яка здобула незалежність. Вони визначили сенс свого існування ідеологічно. Як зазначив історик Річард Хофстедтер (Richard Hofstadter), “доля США як нації полягала не в тому, щоб слідувати ідеології, а в тому, щоб самій стати ідеологією”. Кажучи це, Хофстедтер підтримав висловлювання Ральфа Емерсона і Авраама Лінкольна про “політичну релігію” США».

З погляду Ліпсета, «американське кредо складається з п'яти складових: свобода, егалітаризм, індивідуалізм, популізм і вільна конкуренція». На його думку, винятковість зовсім не означає, що Америка краща за інші країни. Це означає, що Америка «якісно інша, що вона стоїть осторонь від інших. Винятковість - це концепт, що допускає двояке тлумачення».

У «міфу про американську винятковість» завжди були свої опоненти, крім того, залишається питання про те, наскільки глибоко різні раси і класи сприйняли ідею американської винятковості. Тим не менш, у цього міфу є певна соціальна база. Американці були релігійними людьми у порівнянні з іншими демократичними і ліберальними націями. Американці вірили, що вони володіють більшою економічною мобільністю, і вважали свою країну першою по-справжньому багатонаціональною демократією, якій за 200 років вдалося наблизитися до ідеалу рівності.

Так що означають твердження тих, хто заявляє, що епоха американської винятковості відступає? На думку Бейнарта, все більш недовірливе ставлення молодого покоління до традиційних положень американської винятковості бере свій початок в економіці країни та її зовнішній політиці:

«Консерватори праві, турбуючись про те, що Америка вже не є винятковою країною в економічному плані. Численні дослідження вказують на те, що сходження по соціальних сходах в Америці сьогодні зустрічається рідше, ніж у більшості країн Європи. Але незважаючи на те, що виняткова економічна мобільність в Америці - це, по суті, міф, багато американців старшого покоління, як і раніше, в нього вірять. А ось ставлення молоді, навпаки, все більше відповідає реальності. Згідно з даними опитування центру Pew за 2011 рік, серед молодих американців порівняно зі зрілими людьми на 14% більше тих, хто вважає, що заможні люди в Америці стали такими, тому що вони «знають потрібних людей або народилися в багатих сім'ях», а зовсім не завдяки своїй «працьовитості, амбіціям та освіті».

Говорячи про відсутність економічної мобільності в США, молоді американці проявляють ту саму класову свідомість, якої в Америці імовірно не існує. У 2011 році центр Pew попросив американців віднести себе до категорії можновладців, або до категорії незаможних людей. Серед американців старшого віку, що назвали себе «заможними» виявилося на 27% більше, ніж «незаможних». А ось молоді американці з перевагою у 4% віднесли себе до «незаможним». Згідно зі сценарієм винятковості, всі американці повинні вважати себе представниками середнього класу незалежно від їх реального стану і економічних можливостей. Люди більш старшого віку саме так і думають. Згідно з даними опитування центру Pew за 2012 рік, вони на 43% частіше відносили себе до середнього класу, ніж до нижчого. А ось серед американської молоді відсоток тих, що назвали себе представниками середнього і нижчого класів був практично однаковий».

Можливо, найцікавішим зсувом покоління, який Бейнарт виділяє, є те, що він називає втратою впевненості Америки у своєму цивілізаційному призначенні, яку він пов'язує з втратою релігійності:

«Як вважають консерватори, послаблення віри американців в особливі достоїнства і чесноти США як світової держави насправді пов'язане з ослабленням віри в наші особливі чесноти як народу. І тут попереду всіх йде молодь. Згідно з даними опитування Інституту суспільних досліджень релігії (Public Religion Research Institute), у той час як “виняткову гордість за Америку” відчувають два з трьох американців старших 65 років, серед американців молодше 30 таких людей - менше двох з п'яти. А за даними опитування центру Pew за 2011 рік, американці молодші 30 років на 40% рідше людей старших 75 років вважають Америку “найбільшою країною в світі”».

Насправді молоді американці зовсім не демонструють більшої впевненості у своєму цивілізаційному призначенні, ніж їхні однолітки з європейських країн. Згідно з результатами опитування Pew, проведеного в 2011 році, на питання про те, чи «перевершує наша культура культури інших країн», американці старші 50 років у середньому давали позитивну відповідь на 15% частіше, ніж їхні однолітки в Британії, Франції, Німеччини та Іспанії. Американці молодші 30 років, навпаки, рідше давали на це питання позитивну відповідь, ніж їх однолітки в Британії, Німеччині та Іспанії.

Бейнарт турбується - і правильно робить. Як буде виглядати країна, якщо в ній зникнуть загальні ідеали? Вона перетвориться на географічне утворення, цілісність якого забезпечується лише страхом і бюрократичної інертністю. Тому він висловлює надію на те, що зрештою, американці відродять свій міф про винятковість. Він вважає, що для цього необхідно оголосити війну нерівності, яка допоможе повернути людям віру в Америку як націю економічної мобільності. Якщо ми зможемо зруйнувати коаліцію республіканців з одним відсотком найбагатших жителів США і коаліцію республіканців з релігійними фанатиками, нам вдасться знову вдихнути життя в ідею релігійної та економічної винятковості, яка довгий час була основою руху у напрямку до соціальної і расової справедливості в американській історії.

У своїх мріях про відродження американської винятковості Бейнарт забуває про те, що історично ключовою рисою, що відрізняла Америку від держав Європи і не тільки, була її унікально федералістична, децентралізована і конституційна структура - це те, від чого ми вже давно відмовилися в умовах сучасного державотворення національної безпеки. Не тільки Токвіль у XIX столітті, але і Ханна Арендт (Hannah Arendt) в XX столітті вважали США унікальною і неповторною країною, країною, яка, на думку Арендт, докорінно відрізнялася від всіх європейських держав. З точки зору Токвіля, відмінність Америки полягала у поширенні окремих центрів влади на всіх рівнях уряду і суспільства. Арендт з ним погоджується, додаючи:

«Велике і, в довгостроковій перспективі, найбільше нововведення Америки в області політики полягає в послідовному скасування суверенітету всередині політичного тіла республіки, в розумінні того, що у сфері людських відносин суверенітет і тиранія - це одне і те ж».

На думку Арендт, по-справжньому винятковою Америку робить її децентралізована система влади, в рамках якої штати не передають свої повноваження федеральному уряду, але федеральний уряд перевіряє, як саме штати здійснюють ті численні повноваження, які залишаються в їхніх руках. Збільшуючи число джерел влади, американська конституційна республіка створила таку систему, яка не дозволяє одній суверенній владі стати тиранією і одночасно забезпечує існування місцевих владних структур, що дає окремим громадянам привід і стимул для участі в американській практиці демократичного самоврядування.

Любов Арендт до Америки, про яку вона говорила у своєму останньому інтерв'ю, це любов до країни, яка відмовилася ставати національною державою. «Америка - це не національна держава, і європейцям знадобилося дуже багато часу, щоб зрозуміти цю просту річ». Як країна, а не як нація, Америка складалася з безлічі особистостей і груп, кожна з яких могла заснувати і розвивати свою власну інституційну базу влади. У політики в Америці немає центру, і вона розвивається за принципом суперництва між місцевими розрізненими групами. Але всіх американців об'єднує одна риса: «Громадян єднає одне, і це дуже важливе: їх об'єднує те, що будь-яка людина може стати громадянином США, просто погодившись з положеннями Конституції». Конституція США - це не просто аркуш паперу. Це «священний документ, це вічне нагадування про священний акт, яким став актом заснування. І акт заснування полягав у тому, щоб створити союз з абсолютно розрізнених етнічних меншин і регіонів і при цьому а) зберегти цей союз і б) не нівелювати відмінності між ними». Те, що США - це країна, яка не вимагає від людей асиміляції і згладжування відмінностей, особливо захоплювало Арендт. Саме американський плюралізм, вільний від умовностей національної держави, Арендт вважала таким винятковим.

В тому ж самому інтерв'ю Арендт висловила свої побоювання з приводу того, що винятковий американський плюралізм, який так приваблював її в США, поступово сходить нанівець. І виною тому, з її точки зору, став підйом національної безпеки держави:

«Національна безпека - це нове словосполучення в американському словнику, і це, як мені здається, вам слід знати. Словосполучення «національна безпека» - це насправді, якщо ви дозволите мені трохи поміркувати, переклад словосполучення «raison d'etat». А raison d'etat, сама ідея державних міркувань ніколи не грала скільки-небудь значущу роль в нашій країні. Це недавнє запозичення. Тепер національна безпека є прикриттям для всього, вона прикриває, як ви, можливо, вже знаєте з матеріалів допиту пана Ерліхмана, різного роду злочини. Наприклад, президент має визнане право... король не може помилятися. Тобто він стає монархом в республіці. Він стоїть вище закону, і виправданням йому служить те, що, що б він не робив, він робить це заради національної безпеки».

Арендт висловлювала побоювання у зв'язку з підйомом національної безпеки держави ще в 1967 році. Тоді вона написала:

«Немає жодних причин сумніватися в обґрунтованості твердження пана Аллана Даллеса (Allan W. Dulles) про те, що з 1947 року розвідка в нашій країні зуміла зайняти більш впливові позиції в нашому уряді, ніж розвідка займає в урядах інших країн світу”, крім того, немає жодних причин вважати, що ступінь цього впливу зменшилася з того моменту, коли він виступив з цією заявою в 1958 році. Смертельна загроза “невидимого уряду” інститутів “видимого уряду” часто піднімалася в ході дискусій. Однак далеко не всім відомо про існування традиційного зв'язку між імперіалістичною політикою і диктатурою “невидимого уряду ” і секретних агентів».

Якщо американська винятковість полягає в релігійній свободі та релігійній вірі, якщо вона полягає в рівних правах на участь в уряді, якщо вона полягає в популізмі, якщо вона полягає в моральному розумінні «влади народу, волею народу і для народу», тоді американська винятковість несумісна з централізованою і бюрократичною державою безпеки, що сформувалася наприкінці 20-початку 21 століть, і нарощує свою могутність.

Читайте також: Опозиція звинуватила Януковича в затягуванні амністії "євромайданівців"

Якщо метою безпеки держави є національна та економічна безпека, тоді вимога того, щоб центральний уряд захистив наші свободи, суперечить нашому головному бажанню зберегти свободу, яку мі розуміємо як самоврядування. Втрата саме цієї традиції - більшою мірою, ніж втрата будь-яких інших традицій - лежить в основі ослаблення віри американців в свою винятковість. І в цій втраті винні обидві партії. Хоча Бейнрат не бере до уваги зв'язок між національною безпекою і занепадом американської винятковості, його характеристику цього занепаду можна назвати переконливою, значущою і тривожною. Його есе насправді варте того, щоб з ним ознайомитися.

Оригінал публікації

Обговорити в форумі

Новини KІНO і Робота та Кар'єра
Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...» 
Улучшить память теперь может каждый
Алла ШИМИНА, ПОСТУП плюс
 
Сегодня о пользе конопли написаны десятки статей видных европейских ученых и практикующих врачей США. Найти и проверить эту информацию на просторах интернета может практически любой скептик.
Детальніше>>
» 
Пластиковые окна: выбираем нестандартные варианты
 
С каждым годом все большее количество наших соотечественников заменяет традиционные окна в своих домах и квартирах на пластиковые. Среди преимуществ такого выбора – отличная шумоизоляция, надежная защита от холода, простота монтажа, экономичность, безопасность, легкость в уходе.
Детальніше>>
» 
Автомобильные чехлы продолжат жизнь сиденьям
 
Наверное, для всех водителей важно, когда салон машины уютный и стильный. Соответственно, они стараются его обновить, попробовать кардинально изменить дизайн при помощи, в том числе, и автомобильных чехлов.
Детальніше>>
» 
Женская одежда онлайн: от леггинсов до стильных костюмов
 
Сегодня в Интернете представлено много магазинов женской одежды. Продавцы предлагают, в частности, оптовые партии, прямо от поставщиков.
Детальніше>>
» 
Зеленый кофе – тонизирует, заживляет раны, способствует похудению
 
Помимо привычного для нас кофе, на отечественном рынке продается еще один продукт – необжаренный, то есть, не прошедший термическую обработку. Такие кофейные зерна имеют особый цвет – матово-оливковый.
Детальніше>>
» 
Плазмолифтинг: красивая кожа в любом возрасте
 
В последнее время женщины все чаще отдают предпочтение современным методикам безоперационного омоложения кожи: к их числу принадлежит и плазмолифтинг.
Детальніше>>
» 
Суши – вкусное блюдо и отличная идея для бизнеса
 
Сегодня многие мечтают о собственном бизнесе. По словам экспертов рынка сферы питания, хорошей идеей для собственного дела является открытие суши-бара.
Детальніше>>
» 
Буковель – всесезонный курорт в Карпатах
 
Буковель – воистину первозданная красота Карпат. Горнолыжный курорт назвали в честь одноименной горы. Высота природного творения – более 1100 м, возле него располагается небольшая деревушка Поляница.
Детальніше>>
» 
Нотариальные переводы и профессиональное обучение
 
Учебный центр «Перспектива» помогает всем, кто стремится к знаниям, хочет нарисовать для себя новые горизонты собственной жизни.
Детальніше>>
Content of Postup+
Перша сторінка
  ·  Європа йде на поправку: навіть у португальців з'являються робочі місця 
  ·  В Крыму все не спокойно! 
  ·  Коттеджный комплекс «Солнечная Долина»: комфортное жилье европейского качества 
  ·  Интернет мультимаркет FotoMag: товары для всех и каждого 
  ·  Часы, ювелирные изделия, сувениры от Gold.ua: качество и изысканность 
  ·  Ассоциация здоровья Азимед обеспечит лучшие условия для лечения и выздоровления 
  ·  Интернет магазин детских товаров Kiddyton предлагает приятный шопинг 
  ·  Товарные весы для разных нужд предлагает интернет-магазин bestves.com.ua 
  ·  Видеокамеры Panasonic на kobalt.com.ua 
  ·  Автошкола научит выживать на дорогах мегаполиса  
  ·  Обед с доставкой – вкусно, удобно и недорого 
Погляд
  ·  Іслам: американська версія 
  ·  Kawasaki: история успеха 
  ·  Аренда VIP квартир – прекрасная альтернатива неоправданно дорогим отелям  
  ·  Межкомнатные двери из ПВХ – разумная альтернатива деревянным  
  ·  Хорошему танцору – джазовки в помощь! 
  ·  Натяжные потолки и для классики, и для хай-тека  
  ·  Створення сайтів та інтернет-магазинів у Луцьку  
  ·  Геморрой – болезнь, которая может вцепится в каждого 
  ·  Виктория Лесничая: Европейская Экономическая Палата нацелена на сотрудничество с Hetton Assets LP 
  ·  Современные детские светильники – для правильной организации освещения комнаты 
Поступ у Львові
  ·  Львів: між Європою і Росією, між демократією і авторитаризмом 
  ·  Адвокатские услуги в суде и на стадии медиации 
  ·  Международный женский день 
  ·  Чтобы сексуальная активность всегда была на высоте 
  ·  ООО «Фридман» - таможенное оформление без проблем 
  ·  Израильская косметика Дешели поможет продлить молодость кожи 
  ·  Мужская мода: статьи, фото, ссылки 
  ·  Компания АРТЕН предлагает качественную кровлю от известных производителей 
  ·  Полиграфические услуги от Hotprint: качественно, быстро, доступно 
Поступ з краю
  ·  На Київ опустилася ніч 
  ·  Без гипсокартона современный ремонт малореален  
  ·  Тепличная пленка давно вытеснила стекло  
  ·  Компания aluplast производит энергоэффективные окна  
  ·  Кинезио тейпы избавят от боли, воспаления и гематом  
  ·  Салон красоты: как укомплектовать штат? 
  ·  Интернет магазин спорттоваров Teamwear: спортивная обувь и одежда для профессионалов и любителей 
  ·  Интернет магазин стройматериалов «Будленд-Украина»: делаем ремонт вместе 
  ·  По приезду в Киев – поселяйтесь в хостеле  
  ·  Учим немецкий по программе «Полиглот»  
Поступ у світі
  ·  Тест на протест 
  ·  Дизайнерские сумки для зеркальных фотоаппаратов 
  ·  Ламинирование применяют не только для личных документов  
  ·  Заправка картриджей Samsung сулит большую экономию 
  ·  Комфортабельные квартиры в удивительном Владивостоке 
  ·  Вкусные обеды с доставкой в Екатеринбурге 
  ·  Эрозия шейки матки: важно помнить о профилактике 
  ·  Как избавиться от бессонницы с помощью простых, но действенных шагов 
  ·  «Инко-Строитель»: кирпич и другие строительные материалы в Днепропетровске по доступным ценам 
  ·  Образование в Великобритании: с DEC education проще и доступнее 
Геополітика у Поступі
  ·  Путін грає свою власну гру 
  ·  Атеросклероз сосудов – заболевание коварное 
  ·  Автошины и диски онлайн 
  ·  Надувные лодки ПВХ для рыбалки и охоты 
  ·  Стяжка под разные полы 
  ·  Юристы помогут и конфликт разрешить, и фирму зарегистрировать  
  ·  Уроки онлайн для детей и взрослых  
  ·  Первое свидание: как выбрать букет цветов 
  ·  Полиэтиленовые трубы – оптимальный вариант для обустройства водопровода 
  ·  Бильярдные столы и аксессуары от «UKRBILLIARD»: выбор на любой вкус 
Економіка у Поступі
  ·  Китай все глибше заганяє себе в доларову пастку 
  ·  Деревянный дом – отличный вариант для временного и постоянного проживания 
  ·  Ремонт электронной техники – работа для профессионалов «Сервис-Украины» 
  ·  Надежная опалубка по приемлемой цене  
  ·  Грузовые шины от разных производителей  
  ·  Картонная упаковка от АНТЭК: широкий ассортимент, высокое качество, доступные цены 
  ·  Кредитные брокеры похлопочут перед банками  
  ·  Потребительский кредит, лучше всего, брать в банке  
  ·  Матрасы от «Donson»: широкий ассортимент и диапазон цен 
  ·  Сушилка приготовит замечательные сухофрукты  
Науковий Поступ
  ·  Продовольча безпека 
  ·  Круглые стальные трубы для различных нужд 
  ·  При астигматизме трудно сфокусироваться  
  ·  Ремонт АКПП следует доверить опытным специалистам 
  ·  Зеленые, роскошные газоны  
  ·  Газове устаткування на авто – суттєва економія на паливі 
  ·  Фотодело мастеру подвластно 
  ·  Интернет магазин стильной электроники предлагает круглосуточный неутомительный шопинг 
  ·  Интернет магазин Teploi.com: современные котлы, сплит системы, солнечные панели, «теплые» полы в ассортименте 
  ·  Вітальні листівки від Астракардс: яскравий вияв уваги і любові 
Росія у Поступі
  ·  Україна вчить російської мови Росію 
  ·  При ремонте грузовиков Ивеко лучше использовать оригинальные детали 
  ·  Окна в рассрочку и без процентов  
  ·  Современный дизайн интерьера: модные и популярные направления 
  ·  Цепочки из элоксала: оптом и на отрез 
  ·  Оригинальные подарки для всех от "Originaloff" 
  ·  Высококачественная сталь от надежного поставщика  
  ·  Беседки для отдыха и романтики  
  ·  Разное остекление балконов: от обычного до французского  
  ·  Красивые поздравления для любимой девушки 
Калейдоскоп Поступу
  ·  Як виробити розумний підхід до їжі? 
  ·  Кроссовки Nike – символ мирового спорта 
  ·  Болгарские вилочные погрузчики вне конкуренции  
  ·  Роликовые коньки – это занимательно и безопасно 
  ·  Муж на час для директора и домохозяйки  
  ·  Съемки в порно – сдельная работа 
  ·  Компания OPT-PARFUM предлагает оригинальную и лицензионную парфюмерию оптом и в розницу 
  ·  Пополняем мужской и женский гардероб с помощью Интернет магазина «Гардероб» 
  ·  LCD и LED телевизоры в ассортименте  
Тема Поступу
  ·  Нова трагедія перешкодила Україні досягти миру 
  ·  Женские туфли: модные решения сезона весна-лето 2014 
  ·  Активатор воды придаст здоровья  
  ·  Светильники в гостиную: Интернет магазин предлагает изделия в ассортименте 
  ·  Консультант плюс – ваш юридический гид 
  ·  Бронировка автомобильного стекла: главные преимущества этой процедуры 
  ·  В пейнтболе без шариков никак  
  ·  Этим летом отдыхаем в Скадовске! 
  ·  Газобетон – оптимальный стройматериал  
  ·  Профессиональный монтаж надежных эскалаторов 
Точка зору у Поступі
  ·  Чому ніде немає іншого Майдану? 
  ·  Компания "BRAUN" предлагает только достойные продукты 
  ·  Ремонт и изготовление мягкой мебели: КИТАСС предлагает качественные услуги для жителей столицы и регионов 
  ·  Поиск работы: все способы хороши 
  ·  Построить собственный дом помогут настоящие мастера  
  ·  «МIКА»: отличительные особенности производимых товаров 
  ·  Global Window Films: главные преимущества тонировочных пленок 
  ·  Продукция «ТАН» или как сделать растительное масло чище 
  ·  Спортивное питание поможет перенести большие нагрузки  
  ·  Биндеры, шредеры, ламинаторы и многое другое  
Цивілізаційни
  ·  Кінець американської винятковості 
  ·  Улучшить память теперь может каждый 
  ·  Пластиковые окна: выбираем нестандартные варианты 
  ·  Автомобильные чехлы продолжат жизнь сиденьям 
  ·  Женская одежда онлайн: от леггинсов до стильных костюмов 
  ·  Зеленый кофе – тонизирует, заживляет раны, способствует похудению 
  ·  Плазмолифтинг: красивая кожа в любом возрасте 
  ·  Суши – вкусное блюдо и отличная идея для бизнеса 
  ·  Буковель – всесезонный курорт в Карпатах  
  ·  Нотариальные переводы и профессиональное обучение  
Культура у Поступі
  ·  Буддизм - найбільш дружня до науки релігія? 
  ·  Стартапам помогут в бизнес-инкубатор 
  ·  Прозрачная вода посредством биоплато  
  ·  Крысиные бега – это школа финансового выживания.  
  ·  Рекламное агентство: как выбрать «правильный» вариант 
  ·  Студія WebMisto: професійне створення, підтримка і просування сайтів 
  ·  Подтяжка лица – для устранения признаков старения кожи 
  ·  Spidem – надежная и недорогая кофемашина 
  ·  Бензиновые снегоуборщики эффективнее электрических  
  ·  Увлекательный мир подарков и сувениров онлайн 
Проблема у Поступі
  ·  Сценарії катастрофи в Арктиці: вчені б'ють на сполох 
  ·  ПВХ-окна aluplast: отличные характеристики, доступная стоимость 
  ·  Профессия парикмахера требует постоянной практики и постижения новых методик 
  ·  Ортопедические кровати - для профилактики заболеваний позвоночника 
  ·  Ландшафтный дизайн от компании Газон 
  ·  Качественные террасные масла можно купить во Floormarket 
  ·  Ролики для детворы, тинейджеров и взрослых 
  ·  Образование за рубежом – реальная мечта украинцев  
  ·  Всемирно известные бренды в магазине Dresshall  
  ·  Ремонт и обслуживание пластиковых окон