Винайдено безболісний спосіб нанесення татуювання

Американські вчені винайшли спосіб нанесення татуювання за допомогою пластиру з мікроголками. Дослідження було опубліковано у журналі iScience.

Дослідники Технологічного інституту Джорджії (США) запропонували спосіб нанесення татуювання на шкіру за допомогою спеціального пластиру. З внутрішньої сторони він має унікальний малюнок з мікроголок, які заряджені чорнилом. Майстру потрібно лише прикласти пластир на ділянку шкіри, натиснути і відклеїти його. При натисканні пластиру на шкіру мікроголки розчиняються, і через кілька хвилин чорнило занурюється під шкіру.

“Оскільки мікроголки самі зроблені з чорнила, вони дуже ефективно наносяться на шкіру”, – зазначив доктор Сонг Лі. Новий спосіб є менш інвазивним і не болючим, як звичайний метод створення татуювання. Також час нанесення малюнка у разі займає лише кілька хвилин. Вчені зазначили, що їх спосіб безпечніший, оскільки при його застосуванні суттєво знижується ризик занесення інфекції під шкіру.

Мікроголки можуть бути заправлені чорнилом для створення тимчасового татуювання. Також вони можуть реагувати на зміну середовища, через що малюнок змінюватиме свій колір. «Наша мета — створити нові можливості для пацієнтів, домашніх тварин та людей, яким потрібне безболісне татуювання, яке можна легко наносити», — зауважили автори дослідження.

Наприкінці літа фахівці Техаського університету заявили, що гідрогелеве чорнило використовуватиме для друку медичних татуювань. Чорнила мають гнучку форму, тому їх можна буде використовувати для створення сенсорів, що носяться, і медичної електроніки.

admin