Україна зібралася допомогти Європі замінити російський газ


Глава “Нафтогазу” Вітренко заявив, що Україна може допомогти Європі замінити російський газ

Європа може замінити мільярди кубометрів газу, що поставляється з Росії, за допомогою імпорту електроенергії з України, заявив в інтерв’ю Bloomberg глава українського «Нафтогазу» Юрій Вітренко.

На його думку, лише постачання зрідженого природного газу (ЗПГ) із США не допоможуть Європі відмовитися від палива з Росії у короткостроковій перспективі. “Але комбінація заходів, таких як енергоефективність, перемикання на якісь інші джерела енергії, навіть тимчасово на вугілля, атом, наприклад, експорт електроенергії з України, яке може замістити до 10 мільярдів кубометрів російського газу”, – розповів Вітренко.

Крім того, глава “Нафтогазу” запропонував Європі підключити імпорт від інших партнерів. За словами Вітренко, постачання газу з Близького Сходу з нових країн, таких як, наприклад, Ірак, можуть повністю замінити імпорт російського палива. За даними Міжнародного енергетичного агентства, у 2021 році загальний обсяг імпорту ЄС із Росії перевищував 150 мільярдів кубометрів газу з урахуванням ЗПГ. Найближчими роками блок збирається повністю відмовитися від поставок, а поки що має намір лише знизити їх обсяг.

Сама Україна, як пояснив Вітренко, для наступного опалювального сезону може закуповувати газ у США, відповідні переговори вже ведуться. Країна готується придбати за кордоном газ на суму до восьми мільярдів доларів, причому обговорюються не лише постачання, а й їхнє фінансування.

admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.