Алерголог назвала добову норму споживання свіжих фруктів та ягід

Кандидат медичних наук, член Європейської асоціації алергологів та клінічних імунологів, алерголог-імунолог Дар’я Жукова назвала добову норму споживання свіжих фруктів та ягід у розмові з RT.

За її словами, добова доза для здорової дорослої людини, що рекомендується, — в середньому 400 грамів, або 10-16 великих ягід полуниці. “Для дітей від року до трьох до восьми великих ягід полуниці”, – сказала вона.

Фахівець також повідомила, що пацієнти часто скаржаться на алергію на червоні ягоди, насамперед на полуницю, суницю та малину. Вона пояснила, що реакція організму обумовлена ​​високим вмістом у червоних ягодах гістаміну, який здатний викликати свербіж шкіри, почервоніння і висип, набряк і свербіж у ротовій порожнині, а також нудоту, блювання, діарею і болі в животі.

При цьому трапляються й випадки тяжкої алергії – анафілаксії на полуницю, малину, а також персики, абрикоси. Така алергія виражається загальною слабкістю до втрати свідомості, колапсом, бронхоспазмом, сказала лікар. За її словами, ці симптоми можуть загрожувати життю.

admin