Глава ВООЗ розчарувався рішенням Верховного суду США щодо абортів

Рішення Верховного суду США про відміну конституційних гарантій права на аборти суперечить захисту прав жінок. Про це заявив генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) Тедрос Аданом Гебреєсус.

«Я дуже розчарований, оскільки права жінок мають бути захищені. Я очікував, що Америка захищатиме такі права», – сказав голова ВООЗ.

Раніше було винесено ухвалу у прецедентній справі «Роу проти Уейда», згідно з якою федеральна влада гарантує права, що стосуються абортів. Надалі право на аборт визначатиметься штатами, якщо Конгрес не вживе жодних заходів. Активісти обурені таким рішенням, оскільки майже половина штатів ухвалила або ухвалить закони, що забороняють аборти, а інші вжили суворих заходів, що регулюють цю процедуру.

У 1973 році Верховний суд США вирішив, що держава не може перешкоджати жінці зробити аборт, поки плід не став життєздатним. Рішення було прийнято після звернення Джейн Роу, яка заявила, що зазнала зґвалтування. Тоді у Техасі, де вона жила, аборти були заборонені. Відповідачем виступив окружний прокурор Генрі Уейд. Рішення суду у цій справі стало одним із найбільш політично значущих у Сполучених Штатах.

admin