ВООЗ назвала кількість виявлених у світі випадків гепатиту невідомого походження

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) отримала повідомлення про виявлені у дітей у світі 920 передбачуваних випадків гепатиту невідомого походження. Така кількість названа в опублікованому прес-релізі на сайті ВООЗ.

Йдеться про захворювання, виявлене станом на 22 червня в 33 країнах. З часу публікації 27 травня попереднього інформаційного бюлетеня з цієї хвороби у ВООЗ надійшла інформація про 270 нових ймовірних випадків захворювання. Операції з трансплантації органів були потрібні 45 дітям, 18 хворих померли.

Раніше глава Росспоживнагляду Ганна Попова заявила про відсутність у Росії випадків зараження гепатитом невідомої етіології. Вона наголосила, що в останні три місяці захворюваність на всі гепатити знижується, а кожен випадок знаходиться «під прицілом».

Також Попова здивувалась відсутністю даних про походження гепатиту невідомого типу у дітей за кордоном. На думку голови Росспоживнагляду, «за сьогоднішніх технологічних і технічних можливостей» вже можна було б дізнатися причину.

Медики Європи та США зафіксували спалах вірусу, який вражає печінку дітей та викликає у них тяжкий гепатит. Про перші випадки інфекції британські лікарі повідомили у січні 2022 року.

admin