Знайдено застосування отрути найбільш смертоносних змій

Вчені з Австралійського інституту біоінженерії та нанотехнологій Каліфорнійського університету (AIBN) та Університету Квінсленду знайшли застосування отрути найбільш смертоносних у світі змій. Вони пропонують його використовувати для розробки препарату проти неконтрольованої кровотечі. Результати роботи опубліковані у журналі Advanced Health Care Materials.

У ході дослідження фахівці виявили, що отрута, яку виділяють два види змій — австралійська східна бура і луската гадюка, може застосовуватися для прискорення процесу згортання крові. Наразі співробітники інституту працюють над спеціальним гелем, який планується продавати в аптеках, включати до аптечок першої допомоги, а також застосовувати у зонах бойових дій. При зберіганні цього препарату в прохолодному місці він зберігає свою рідку текстуру, а при нанесенні на шкіру людини затвердіває і запечатує рану. На даний момент гель проходить доклінічні випробування.

У червні 2022 року група вчених зі Стенфордського університету створила маленького робота-орігамі, який призначений для доставки лікарських препаратів безпосередньо до органів усередині організму.

admin