Розкрито небезпеку незначного забруднення повітря для дітей

Вчені Каролінського інституту у Швеції з’ясували, що діти раннього віку, які проживають у районах із забрудненням повітря, страждають від порушень функції легень. Результати дослідження, що розкривають небезпеку навіть незначних концентрацій забруднюючих аерозолів, опубліковані в журналі Acta Paediatrica.

Фахівці проаналізували дані про функції легень у 177 немовлят у віці приблизно шести місяців, що проживають у Стокгольмі. Були розраховані концентрації вдихуваних частинок PM2,5 (менше 2,5 мікрометра), PM10 (менше 10 мікрометрів) та діоксиду азоту NO2 у період від народження до моменту обстеження. При цьому дорожній рух виявився основним джерелом забруднення в повітрі, яке впливає на дітей, і відрізнялося серед місць проживання.

У дітей, які переважно піддавалися впливу забруднення повітря, у віці шести місяців спостерігалося зниження функцій легень по відношенню до всіх трьох забруднювачів (PM2,5, PM10 і NO2). Це позначилося таких показниках, як діаметр дихальних шляхів і обсяг легких.

Легенева недостатність виражалася у зменшенні обсягу форсованого видиху (видих з максимально можливим зусиллям) у перші півсекунди приблизно на дев’ять мілілітрів та у зменшенні форсованої ємності легень (об’єм повітря при повному форсованому видиху) на 10 мілілітрів при зростанні рівня забруднення. кубічний метр.

За словами вчених, рівні забруднення повітря в Стокгольмі відносно низькі за міжнародними стандартами, і викликає тривогу той факт, що навіть ці рівні негативно впливають на функцію легень у немовлят. Це демонструє, що потрібні подальші дії для зниження забруднення у міських районах.

admin