Майже у половині рік світу знайшли забруднення медикаментами

Команда вчених з Йоркського університету (Великобританія) знайшла майже у половині річок світу забруднення різними медикаментами, зокрема рецептурними. Такі результати негативно впливають на місцеві екосистеми. Про це повідомляє Daily Mail.

У ході роботи дослідники взяли проби води у 1052 водоймах із 104 країн, включаючи Великобританію, США, Францію та Австралію. Майже в половині (43,5 відсотка) річок вчені помітили сліди антигістамінних, наркотичних, протимікробних та знеболювальних препаратів, а також антибіотиків, антидепресантів та інших ліків (всього 23 активні інгредієнти). У процесі використання та утилізації фармацевтичних препаратів хімічні речовини потрапляють у воду, а потім надають несприятливий вплив на флору та фауну.

Найвища концентрація спостерігалася в Африці (річка Найробі в Кенії, Лагос в Нігерії, Букаву в Демократичній Республіці Конго). Найвищі показники в Азії опинилися в Лахорі, у Південній Америці – у Ла-Пасі, у Європі – у Тюбінгені. Більш ранні дослідження показали, що присутність антибіотиків у навколишньому середовищі сприяє розвитку резистентності (стійкості) до протимікробних препаратів, що позначається і на людині.

У квітні 2022 року британські фахівці з Університету Халла та лікарні Касл-Хілл вперше виявили найдрібніші частинки пластику (мікропластику) у легеневій тканині, яка була взята у живих пацієнтів.

admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.