Очищувачі повітря запобігли зниженню інтелекту у дітей

Вчені Університету Саймона Фрейзера (Канада) показали, що наявність портативного очищувача повітря в будинку запобігає зниження інтелекту через негативний вплив забрудненого повітря на розвиток мозку у дітей. Результати наукової роботи опубліковані у журналі Environmental Health Perspectives. Коротко про них розповідається у прес-релізі на MedicalXpress.

У дослідженні для вивчення зв’язку між перебігом вагітності та забрудненням повітря взяли участь 540 вагітних жінок із Улан-Батора (Монголія). Жінки були вагітні менше 18 тижнів, некурили і раніше не використовували пристрої для фільтрації повітря у своїх будинках. Учасниць випадково розподілили або в контрольну групу, або в групу втручання, якій надали один або два очищувачі повітря з фільтром високої ефективності (HEPA). Жінкам рекомендували використовувати очищувачі повітря безперервно протягом всієї вагітності, а після народження дитини пристрої прибрали з будинку.

Пізніше вчені виміряли у дітей, що народилися (яким виповнилося чотири роки) повномасштабний коефіцієнт інтелекту (FSIQ), використовуючи тест Векслера. Виявилося, що у дітей, народжених від матерів, які використовували очищувачі повітря, середній показник FSIQ був на 2,8 бала вище, ніж у контрольній групі.

Діти групи втручання також мали значно вищі середні показники індексу вербального розуміння, що узгоджується з результатами попередніх обсерваційних досліджень. Дослідження показує, що вербальні навички дитини можуть бути особливо чутливими до впливу забрудненого повітря. Результати роботи демонструють, що зниження впливу забрудненого повітря під час вагітності може покращити когнітивний розвиток дітей у всьому світі.

admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.