Лікарі поставили під сумнів користь повсюдного вживання полівітамінів

Лікарі з некомерційної організації “Північно-Західна медицина” поставили під сумнів користь повсюдного вживання полівітамінів для здоров’я. Зокрема, вони вважають, що прийом вітамінів здоровими людьми — це марнування грошей і вони не захистять їх від розвитку серцево-судинних, онкологічних та інших захворювань. Висновки опубліковані в Journal of the American Medical Association (JAMA).

У ході роботи фахівці проаналізували дані 84 досліджень, і дійшли думки, що немає достатньої кількості доказів того, що прийом полівітамінів може допомогти запобігти захворюванням у здорових дорослих. Також вчені не рекомендують приймати добавки з бета-каротином через підвищений ризик розвитку раку легенів, і не радять використовувати добавки з вітаміном Е, оскільки він не приносить жодної користі у зниженні смертності.

Разом з тим медики підкреслюють, що вживання фруктів і овочів пов’язане зі скороченням шансів на розвиток серцево-судинних захворювань і раку, тому багато хто вважає, що вилучення з них ключових вітамінів і мінералів матиме такий же ефект. Однак користь для здоров’я можна спостерігати лише при збалансованій дієті, оскільки ці речовини працюють синергічно, а окремо мікроелементи можуть діяти в організмі інакше.

Тим не менш, прийом харчових добавок може мати результативний ефект на людей з конкретним дефіцитом вітамінів, наприклад, кальцію або вітаміну D, але робити це слід за призначенням лікаря. Також додатковий прийом мікроелементів необхідний вагітним жінкам або тим, хто планує стати матір’ю.

admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.