НАСА зазнає Starling

НАСА в рамках проекту Starling планує запустити чотири супутники формату CubeSat, які у складі рою на навколоземній орбіті повинні взаємодіяти один з одним. Про це пише SpaceNews.

Видання пише, що наземний оператор управлятиме чотирма космічними апаратами як одним об’єктом. «Замість того, щоб мати один монолітний космічний корабель, від правильної роботи якого ви залежите, ви можете мати кілька менших космічних апаратів, які є дешевшими», — каже керівник програми Starling Ховард Кеннон.

У рамках експерименту спеціалісти планують провести кілька експериментів. В одному очікується перевірити здатність роя супутників виконувати поставлені завдання у разі втрати одного з них. В іншому – протестувати автономну систему орієнтування супутників у просторі, яка використовує виключно зіркові датчики. В рамках третього експерименту очікується перевірка системи автономного керування та реконфігурації рою.

Супутники Starling виробляються Blue Canyon Technologies – дочірньою компанією Raytheon Technologies. Запуск космічних апаратів заплановано на кінець року з бази Вандерберг у Каліфорнії за допомогою ракети Firefly Aerospace Alpha.

admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.