Пояснено причину червоного кольору північного полюса Харона

Фахівці Південно-Західного дослідницького інституту (SwRI) змогли пояснити причину червоного кольору північного полюса Харона (супутника Плутона). Згідно з результатами досліджень, опублікованих у журналах Geophysical Research Letters та Science Advances, такий колірний ефект створює ультрафіолетове світло, що розщеплює молекули замороженим метаном.

На основі даних місії НАСА New Horizons вчені змоделювали в Центрі лабораторних астрофізичних та космічних наукових експериментів з астрофізики та космічної науки (CLASSE) модель екзосфери Харона, щоб визначити склад червоної області на супутнику та те, як він сформувався. Виявилося, що поява «толіноподібного» матеріалу було викликано ультрафіолетом, який руйнує молекули метану, які потрапили туди з Плутона і були заморожені за дуже холодної температури на полюсі.

По темі:
Пояснено механізм злиття галактик

Вчених цікавили зміни у складі та кольору вуглеводнів, що формуються в результаті хімічних реакцій з метаном у полюсі, під впливом випромінювання Лайман-альфа. У результаті фахівці додали отримані дані в модель Харона, де вдалося проілюструвати і довести, що руйнування молекул метану дійсно відповідальні за формування червоної плями на північному полюсі супутника.

У червні 2022 року співробітники Каліфорнійського університету в Девісі докладно вивчили марсіанський метеорит, який впав на Землю в 1815 році, і виявили, що метеорити занесли леткі елементи на планету, що формується, набагато раніше, ніж раніше припускали.

admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.