Кримські єпархії УПЦ передали під пряме управління патріарха Кирила

Синод Російської православної церкви (РПЦ) передав три кримські єпархії Української православної церкви (УПЦ) під пряме управління патріарха Московського та всієї Русі Кирила. Про це йдеться у офіційному журналі Священного синоду РПЦ.

Йдеться про Джанкойську, Сімферопольську та Феодосійську єпархії — вони прийняті в безпосереднє канонічне та адміністративне підпорядкування главі РПЦ.

Зазначається, що рішення було прийнято у відповідь на звернення митрополита Феодосійського та Керченського Платона, Сімферопольського та Кримського Лазаря, а також єпископа Джанкойського та Роздільного Алексія. Воно пов’язане з необхідністю зберегти зв’язки із центральною церковною владою «для благополучного перебігу церковного життя» у згаданих єпархіях, а також з урахуванням «практичної неможливості регулярного сполучення цих єпархій з Київською митрополією».

Раніше Синод РПЦ також передбачив, що самочинні дії щодо зміни статусу УПЦ можуть призвести до нового розколу. «Будь-які дискусії щодо життя УПЦ повинні відбуватися в рамках канонічного поля і не повинні призводити до нових поділів у церкві», — заявили там.

27 травня Собор УПЦ Московського патріархату (МП) ухвалив рішення про повну незалежність та самостійність УПЦ, а також висловив незгоду з позицією патріарха Московського та всієї Русі Кирила щодо російської військової спецоперації в Україні. При цьому деякі єпархії УПЦ МП відмовилися визнавати подібне рішення та повідомили, що залишаться під омофором патріарха Кирила. Зокрема, йшлося про Сімферопольську та Кримську єпархії.

admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.