Набіулліна передбачила збереження тиску на Росію «надовго чи назавжди»

Тиск на російську економіку, пов’язаний із погіршенням зовнішніх умов, може зберегтися надовго або навіть назавжди, передбачила голова Центрального банку Ельвіра Набіулліна. Її заяви цитує РІА “Новости”.

Глава регулятора вважає, що «як і раніше» ситуація для економіки країни іти вже не буде. «Ми як країна зараз втрачаємо від участі в міжнародному поділі праці, тому що експорт у нас з дисконтом, а імпорт — з премією», — пояснила вона.

У непростих умовах необхідно швидко реагувати на зміни і проявляти гнучкість, зазначила Набіулліна. У ході структурної перебудови російська економіка може зіткнутися з технологічною деградацією, однак, за оцінками Набіулліної, роль може зіграти приватна ініціатива.

Керівник Банку Росії також додала, що у ситуації експортних обмежень значна частина виробництва країни має працювати на внутрішній ринок. Набіулліна наголосила, що для оцінки картини в російській економіці дивитися показник ВВП недостатньо — необхідно брати до уваги та добробут населення.

При цьому ВВП у 2022 році, за прогнозами влади, у будь-якому разі знижуватиметься, хоча оцінки спаду економіки стали трохи оптимістичнішими, заявляв 15 червня міністр економічного розвитку Максим Решетніков. Він також додав, що інфляція буде “відчутно нижчою”, ніж закладено в макропрогнозі, – 17,5 відсотка (порівняно з рівнем річної інфляції на кінець травня). Зниження ВВП раніше прогнозувалося на рівні 7,8 відсотка.

admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.