Азія розпочала битву з Європою за газ

Азіатські покупці зрідженого газу (ЗПГ) посилюють конкуренцію з Європою, щоб забезпечити резервні поставки. Про це пише Bloomberg.

Азіатські ф’ючерси на ЗПГ із поставкою взимку виросли до найвищого рівня більш ніж за два місяці. Спотові ціни і в Європі знаходяться на сезонному максимумі через глобальну кризу пропозиції, посиленої спецоперацією в Україні. Ціни можуть піднятися до нових висот, якщо покупці будуть залучені до торгової війни, пише видання.
Котирування TTF1! від TradingView

Починаючи битву за паливо, імпортери в Азії та Європі намагаються знайти альтернативні джерела постачання з газу, включаючи Нігерію, Катар, Анголу та ОАЕ. Тим часом ключове обладнання для функціонування газопроводу «Північний потік» застрягло за кордоном через західні санкції щодо Росії, а це означає, що постачання до Європи може бути на якийсь час припинено.

Криза пропозиції, що насувається, ризикує призвести до збільшення рахунків за електроенергію і підвищення інфляції, вважають експерти. Раніше повідомлялося, що темпи закачування газу до європейських підземних сховищ наблизилися до рекордних.

admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.