Лікарі назвали біль у ногах ознакою смертельно небезпечного захворювання

Лікарі та експерти звернули увагу на те, що біль у ногах може виявитися ознакою смертельно небезпечного захворювання. Про це повідомляє видання Eat This Not That! (ETNT).

Фахівці назвали біль у нозі, що супроводжується жаром, набряком або почервонінням шкіри, можливим симптомом тромбозу глибоких вен (ТГВ) (тип венозного тромбозу, що супроводжується утворенням тромбу в глибокій вені, в основному в ногах – примітка «Ленти.ру»). Це захворювання може бути небезпечним і навіть смертельним.

Шеррі Росс, акушер-гінеколог Медичного центру Провіденс Сент-Джонс у Санта-Моніці, Каліфорнія уточнила, що згустки крові утворюються у венах на ногах, але вони можуть блокувати кровотік у різних частинах тіла.

“Згустки крові може потрапити в легені (легенева емболія БДУ або тромбоемболія легеневої артерії (ТЕЛА) або мозок, викликаючи інсульт. Це дуже небезпечно і в деяких випадках навіть смертельно”, – пояснила Росс.
Матеріали на тему:
«Вранці людина була здорова, а надвечір захлинався кров’ю» Як небезпечний вірус убив більше людей, ніж дві світові війни
6 жовтня 2020
«Я розуміла весь жах мого діагнозу» Як живуть росіяни з рідкісним захворюванням крові
25 грудня 2020

Людям, які відчувають біль або печіння в нозі, якщо вони при цьому щойно повернулися з тривалої подорожі (переліт чи поїздка), отримали травму середнього чи тяжкого ступеня, забій або перелом, нещодавно перенесли операцію, а також проходять замісну гормональну терапію, мають рак , біль у грудях чи задишку, необхідно обов’язково звернутися до лікаря.

Щоб запобігти ризику розвитку тромбів, необхідно практикувати корисні для серця звички, дотримуватися здорового харчування, регулярно робити фізичні вправи, підтримувати оптимальну вагу, а також рівень холестерину та кров’яного тиску в межах норми.

«Найкращий спосіб запобігти тромбозу глибоких вен (ТГВ) — регулярні фізичні вправи, контроль за збільшенням ваги та ожирінням, відмова від куріння та сидячого способу життя», — резюмувала Росс.

Раніше лікарі назвали методи боротьби з набряками ніг у спеку, на які з приходом спеки скаржиться безліч пацієнтів. За їхніми словами, щоб почуватися добре, необхідно пити більше води.

admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.