Вірус віспи мавп виявили у людській спермі

Вірус віспи мавп виявили у спермі людини, заявив генеральний директор Національного інституту інфекційних захворювань Lazzaro Spallanzani Франческо Вайя.

За даними агентства, італійські вчені першими у світі з’ясували, що вірус віспи мавп може бути присутнім у насіннєвій рідині зараженої людини «у формі, здатній до розмноження».

Зазначається, що вірус виявили у спермі шести із семи пацієнтів, які перебувають у клініці інституту. «Вірус був ізольований у лабораторіях інституту із насіннєвої рідини, взятої у хворого через шість днів після появи температури, і в культурі клітин виявився здатним інфікувати та розмножуватися у лабораторії», — розповіли дослідники.

Нині співробітники італійського інституту проводять дослідження, необхідних повного розуміння механізмів передачі цього вірусу людини до людини. На думку вчених, їхня робота допоможе прояснити питання, пов’язані з гіпотезою про передачу інфекції статевим шляхом.

10 червня стало відомо, що у Польщі підтвердили перший випадок зараження людини вірусом віспи мавп.

Про це повідомив міністр охорони здоров’я республіки Адам Недзельський, повідомляє.

«У нас було близько 10 підозр на віспу мавп, проби досліджуються. 10 червня — день, коли ми маємо підтвердився перший випадок», — розповів міністр. Наразі інфікований пацієнт ізольований у лікарні, проте інша інформація про її місцезнаходження не розголошується.

До цього повідомлялося про зараження у Великій Британії, Іспанії, Португалії, Канаді, Німеччині, Франції та інших країнах. У Росії поки що не було зафіксовано жодного випадку захворювання.

8 червня глава секретаріату боротьби з віспою програми ВООЗ з надзвичайних ситуацій Розамунд Льюїс заявила, що людина, яка одужала від віспи мавп, може заразитися хворобою повторно. За її словами, лікар у Західній Африці, який вже вилікувався від віспи мавп, згодом знову виявився інфікованим.

Раніше у ВООЗ повідомили, що поширення віспи мавп у Європі може посилитися під час сезону фестивалів улітку. В організації засумнівалися про можливість стримати поширення вірусу. Зазначається, що Європа знаходиться в епіцентрі найбільшого та найбільш географічно поширеного спалаху віспи мавп.

admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.