Митрополит Іларіон пояснив своє усунення з керівної посади в РПЦ

Колишній глава відділу зовнішніх церковних зв’язків (ВЦЦС) Московського патріархату митрополит Іларіон пояснив своє усунення з посади. Його слова наводить ТАРС.

Митрополит зазначив, що не знає «багатьох деталей», але рішення не пов’язане з «недоліками» у роботі ВЗЦЗ чи інших церковних структур. За його словами, йому повідомили, що цього потребує нинішня суспільно-політична ситуація.

«Можете вважати, що дорога зробила дуже крутий поворот, я не вписався в нього і опинився на узбіччі. Але це краще, ніж якби я з’їхав у кювет, машина моя перекинулася б і вибухнула», — зазначив священнослужитель.

Іларіон закликав не драматизувати ситуацію, тому що «у житті кожного священнослужителя можуть бути і злети, і падіння». Він додав, що ніколи не шукав «високих призначень» і не має наміру «сумувати від того, що їх втратив».

Раніше синод Російської православної церкви звільнив митрополита Іларіона від керівництва відділом зовнішніх церковних зв’язків. Окрім посади голови Відділу, Іларіона звільнили з обов’язків постійного члена Синоду РПЦ та ректора Загальноцерковної аспірантури та докторантури. Його призначили керуючим Будапештсько-Угорською єпархією і, відповідно, митрополитом Будапештським та Угорським.

admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.