У популярній програмі для Windows знайшли вірус

У популярну програму для користувачів Windows заховали небезпечний вірус. Про це повідомляє видання BleepingComputer.

Фахівці компанії Avast виявили, що у мережі почали розповсюджувати фейкову версію CCleaner – програми для оптимізації Windows. Як з’ясували експерти, невідомі модифікували утиліту, вбудувавши в неї кілька небезпечних вірусів. За допомогою програми зловмисники навчилися викрадати особисті дані користувачів.

У звіті йдеться, що небезпечну версію CCleaner розповсюджували через сітку підроблених сайтів, що імітують веб-ресурс утиліти. Щоб просунути сайти якомога вище у пошуковій видачі, шахраї використали метод «чорного» просування Black Hat SEO. У завантаженому одному з таких ресурсів дистрибутиві фахівці знайшли віруси.

Описані експертами шкідливі системи використовувалися для сканування кеша браузера та оперативної пам’яті комп’ютера жертви, щоб отримати паролі та іншу інформацію. Надалі фейкова програма зберігала та передавала вкрадені дані на віддалений сервер.

На початку травня стало відомо, що користувачів Windows атакував вірус Magniber, який хакери сховали у підроблених оновленнях системи. Апдейти поширювалися через фейкові сайти Microsoft.

admin