Доведено роль коронавірусу в посиленні психічних захворювань

Команда міжнародних вчених із Нової Зеландії, Австралії, Шотландії, Канади, США та Голландії довела роль коронавірусної інфекції у розвитку та посиленні симптомів у людей з різними психічними захворюваннями. Результати роботи описані у статті у журналі The Canadian Journal of Psychiatry.

У ході дослідження фахівці проаналізували результати анкетування, проведеного з квітня до червня 2020 року. В опитуванні взяли участь 997 піддослідних, причому більшість із них (521) були з Нової Зеландії. У 50 відсотків було діагностовано біполярний розлад, а інша частина — депресія. Тільки 12 відсотків пацієнтів заявили про мінімальний вплив COVID-19 на їхнє самопочуття, 20 відсотків відзначили легкий прояв депресії, 27 відсотків — помірне, і 18 відсотків опитуваних розповіли про спричинений пандемією тяжкий депресивний стан.

За словами авторів роботи, така статистика свідчить про необхідність більш уважного ставлення та якіснішої допомоги, що надається людям із психічними розладами.

У квітні 2022 року фахівці Каліфорнійського університету в Сан-Франциско (США) виявили, що психози, біполярний розлад та наркотична залежність на 14 відсотків збільшують ризик зараження коронавірусною інфекцією після щеплення.

admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.