Лікар розкрив секрети порятунку від спеки

Лікар-терапевт, старший медичний консультант «Теледоктор24» Дмитро Окуньов, розповів, як добре почуватися навіть у розпал літньої спеки.

Окуньов зазначив, що у літні місяці люди часто отримують теплові удари та загострення хвороб серцево-судинної системи. «Хоч як це дивно, від спеки ефективно врятує… теплий душ. Холодна вода закриє приплив крові до шкіри, створивши так звану теплову пастку, – зазначив лікар. — Також білий вільний одяг та головний убір створять найбільш комфортне середовище для тіла у спеку».

За словами терапевта, у звичайних кліматичних умовах людині потрібно випивати приблизно півтора-два літри води, але за спекотної погоди цю кількість слід збільшити на півлітра. Проте людям із слабкою серцево-судинною системою або із захворюваннями нирок та судин більше двох літрів рідини на добу випивати небажано, попередив він. При цьому Окунєв радить відмовитися в спеку від занадто холодних напоїв, які можуть сприяти посиленню кровообігу на поверхні тіла, отже, підвищеного потовиділення. Не слід захоплюватися і солодкими напоями, які не втамовують, а викликають спрагу, наголосив лікар.

«Потрібно постаратися скоригувати свій режим харчування, відмовитися від жирних та смажених продуктів. Віддавати перевагу овочам з оливковою олією (салати) та фруктам. Підійде середземноморська дієта», – зазначив співрозмовник «Ленты.ру».

Експерт розповів, що часто люди ставлять вентилятор серед кімнати чи офісу, створюючи прохолодний мікроклімат. «І це буде помилкою, – заявляє він. — Краще розмістити вентилятор біля відчиненого вікна. Слідкуйте, щоб потік повітря був спрямований на обличчя».

“Якщо ж тепловий удар вже стався, необхідно перейти в тінь, повільно випити велику кількість води”, – підсумував Окуньов.

admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.