Польща допомогла Україні на два мільярди доларів

Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що Варшава відправила Україні техніки та зброї загалом на два мільярди доларів. Про це він повідомив у інтерв’ю німецькому виданню Bild.

За словами Дуди, Україна потребує важкого озброєння. Польський президент 7 червня провів телефонну розмову з українським лідером Володимиром Зеленським, під час якої той попросив допомогти Варшаві надати танки. Дуда оголосив, що Польща відправила в Україну понад 240 танків та майже 100 одиниць бронетехніки та зброї.

“Це величезні витрати, але ми розуміємо необхідність. Ми звертаємося до всіх: якщо хтось має можливість відправити артилерію, наприклад. Ця зброя потрібна, щоб зупинити російське вторгнення», — сказав польський лідер.

Польща – не єдина країна, яка виділяє рекордні суми на допомогу Україні. 21 травня президент США Джо Байден підписав законопроект про надання 40 мільярдів доларів Україні. Глава Євроради Шарль Мішель заявив, що лідери країн Європейського союзу (ЄС) висловили готовність надати Україні 9 мільярдів євро допомоги. У Єврокомісії заявили, що з кінця лютого було виділено понад чотири мільярди євро на підтримку української економіки, забезпечення роботи державного апарату, а також на гуманітарну допомогу.

admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.