Україна оцінила запаси зерна у сховищах

Напередодні збору врожаю 2022 року українські сховища зерна на підконтрольній уряду території заповнені приблизно на половину — обсяги запасів досягли 30 мільйонів тонн із максимального показника 55 мільйонів тонн. Відповідну оцінку навів глава Української зернової асоціації (УЗА) Микола Горбачов, виступаючи на конференції Міжнародної ради із зерна (IGC) у Лондоні, передає Reuters.

Горбачов зазначив, що через заблоковані на тлі спеціальної військової операції порти Чорного моря українські аграрії можуть зіткнутися з дефіцитом сховищ: зерно ніде розміщуватиме. Він також додав, що на території, яку Київ зараз не контролює, перебуває значна частина зернових елеваторів, які здатні вмістити 13-15 мільйонів тонн.

Якщо доступу до портів не з’явиться, наступного року Україна зможе поставити за кордон у кращому разі 20 мільйонів тонн зерна, пояснив Горбачов. Минулого сезону експорт становив 44,7 мільйона тонн.

На кінець травня в українських портах заблоковано 1,5 мільйона тонн зерна, говорив міністр аграрної політики України Микола Сольський. Україна наполягає на тому, щоби Росія відвела свій флот для початку експорту продукції.

admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.