У Чехії передбачили крах економіки країн ЄС через паливні санкції проти Росії

Аналітик компанії ENAS, член Інституту енергетики та експертної групи «Енергія не розкіш», екс-глава Чеської газової компанії Володимир Штепан передбачив крах економіки країн Євросоюзу (ЄС) через паливні санкції проти Росії. Про це він заявив у ефірі Radio Universum.

На думку Штепана, мету обмежень не буде досягнуто навіть при повній зупинці постачання газу до Європи. “Росія процвітатиме”, – констатував аналітик. Він звернув увагу на те, що російські паливні доходи зросли в п’ять-шість разів, а постачання може бути на третину або наполовину менше.

Як пояснив експерт, обмеження російських поставок нафти, газу, вугілля призводять до зростання цін на них у 3-5 разів. «Тому російським достатньо продати третину або половину, а доходи їх будуть вищими, ніж у звичайних умовах при продажі ста відсотків. Тож вони нічого не бояться», — наголосив він. При цьому Штепан відмовився вважати політичними заходи щодо оплати палива в рублях.

У цьому Чехія залежить від російського палива, оскільки половина імпорту посідає нього. На його думку, різка відмова від нафти та газу з Росії загрожує країні знищенням. «У буквальному значенні кінець. Кінець усьому, тому що ЗПГ у нас не буде», – зазначив аналітик. За його словами, “норвезький газ завжди залишиться тільки на папері”, а інших джерел у Праги немає.

admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.