У європейських польок знайшли новий вид коронавірусу

Вчені Упсальського університету у Швеції виявили новий коронавірус, господарями якого є руді полівки Myodes glareolus. Про відкриття повідомляється у статті, опублікованій у журналі Viruses.

У період з 2015 по 2017 рік дослідники відловили близько 260 польок у районі Грімсе у графстві Еребру та перевірили їх на наявність коронавірусу за допомогою методів РНК-секвенування. Вчені виявили, що невідомий раніше вірус перебував у організмі 3,4 відсотка тварин. Такий результат дозволяє припустити, що патоген поширений серед цього виду шведських гризунів.

На відміну від коронавірусів SARS-CoV та MERS, які походять від кажанів, сезонні коронавіруси, такі як HCoV-OC43 та HCoV-HKU1, мабуть, поширилися серед людей завдяки гризунам, таким як щури, миші та полівки. Знайдений патоген, названий вірусом Гримсе, належить до роду бета-коронавірусів, яких також належать небезпечні людини штами. Філогенетичний аналіз показує, що вірус Грімсе відноситься до лінії ембековірусів, в яку також входить викликаючий ГРВІ у людини OC43.

Відомо, що гризуни є переносниками кількох зоонозних патогенів, наприклад, хантавірусів та збудників туляремії. Ці тварини відіграють ключову роль у поширенні інфекційних захворювань, різке зростання яких спостерігається останніми роками. Руда полівка є найпоширенішим видом гризунів у Європі. Попередні дослідження виявили ще кілька коронавірусів, що циркулюють серед Myodes glareolus у Великій Британії, Польщі, Франції та Німеччині.

admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.