Розкрито спосіб обману власників PlayStation


Експерти Group-IB виявили фішингові сайти для обману користувачів PlayStation

Розкрито нові шахрайські схеми з обману геймерів із Росії. Про це йдеться у звіті компанії Group-IB, який опинився у розпорядженні редакції «Лента.ру».

Фахівці звернули увагу на шахрайські ресурси, за допомогою яких зловмисники атакували геймерів із Росії. Фішингові сайти були виявлені наприкінці травня – їхня поява безпосередньо пов’язана з призупиненням роботи офіційного магазину PlayStation Store. Зловмисники пропонують користувачам придбати карти для поповнення балансу та придбання ігор.

За словами фахівців, шахраї створюють штучний дефіцит: на сторінках створених ними ресурсів повідомляється, що карток номіналом 500 рублів, 1000 рублів, 1500 рублів і 2000 рублів нібито вже немає. При спробі придбати ваучери у сумі від 2500 до 6000 рублів жертва потрапляє на фіктивні шлюзи оплати. Після введення даних банківських картки зловмисники отримують доступ до рахунків геймерів та можливість вивести гроші. Уточнюється, що за допомогою цього способу діють “трафери” – шахраї, які залучають аудиторію за допомогою фіктивної реклами.

У компанії розповіли, що лише у 2022 році було виявлено 246 подібних ресурсів. Часто під час їхнього оформлення використовували назви всесвітньо відомих брендів або мобільних ігор. Наприклад, невідомі пропонували купити зі знижкою або отримати безкоштовно внутрішньоігрову валюту у популярній грі Brawl Stars.

“Трафери заробляють на тому, що залучають користувачів на фейкові сайти: сумарна кількість відвідувачів подібних сайтів становить понад 2,2 млн людей на місяць”, – розповів провідний аналітик Group-IB Digital Risk Protection Євген Єгоров. Фахівці компанії рекомендували геймерам користуватися лише офіційними ресурсами та не оплачувати покупки на невідомих сайтах.

admin