Apple скасувала паролі

Apple представила появу безпарольної технології авторизації на сайтах та в сервісах, повідомляє видання TechCrunch.

Анонс технології Passkeys відбувся на презентації, присвяченій першому дню конференції Worldwide Developers Conference (WWDC). За словами журналістів, опція дає змогу буквально скасувати звичайні паролі на користь біометричного стандарту авторизації. Passkeys заснована на стандарті Web Authentication API (WebAuthn), який використовує криптографію з відкритим ключем. Створені та збережені паролі зберігаються на самому пристрої, а не на сервері. У Apple наголосили, що подібні паролі не можна вкрасти чи скомпрометувати за допомогою фішингу.

Під час входу користувачеві не потрібно вводити класичний пароль, який складається з набору символів. Натомість потрібно пройти авторизацію через Face ID або Touch ID на комп’ютері, смартфоні або планшеті. Ключі зберігаються в iCloud і можуть бути синхронізовані між Mac, iPhone, iPad та Apple TV. Також споживачі зможуть входити на сайти та сервіси під своїм обліковим записом на пристроях сторонніх виробників, використовуючи iPhone або iPad для сканування QR-коду.

“Оскільки для входу в систему достатньо одного дотику, це одночасно простіше, швидше і безпечніше, ніж майже всі поширені сучасні форми автентифікації”, – зауважив інженер Apple Гаррет Девідсон. Нова технологія Passkeys передбачає використання на різних платформах.

admin