Відкрито новий мілісекундний пульсар

Міжнародна команда астрономів, очолювана німецькими фахівцями з Радіоастрономічного інституту Макса Планка (MPIfR), заявила про відкриття нового мілісекундного пульсара PSR J1835-3259B у скупченні NGC 6652. Дані спостережень описані в статті, опублікованій в статті.

Мілісекундними пульсарами вчені називають нейтронні зірки, що швидко обертаються (менше десяти мілісекунд), що випускають сильне електромагнітне випромінювання. Помітити PSR J1835-3259B вдалося за допомогою радіотелескопа Metrewave (uGMRT) на частотах 400 та 650 мегагерц за допомогою нової системи GMRT (GWB). Виявлений пульсар має період обертання близько 1,83 мілісекунди, а орбітальний період становить майже 1,2 дні. Астрономи припустили, що маса світила приблизно 1,4 ваги Сонця. Крім того, це найяскравіший мілісекундний пульсар у своєму скупченні.

У червні 2022 року група дослідників з різних країн під керівництвом співробітників із Сіднейського університету зафіксувала першу нейтронну зірку, яка випромінює радіосигнали, але обертається вкрай повільно для космічних об’єктів цього типу: вона здійснює один оборот кожні 76 секунд.

admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.