У США згадали про радянський «Фальсифікатор»

Радянський палубний штурмовик Як-38 (за класифікацією НАТО – Forger-A, що в перекладі з англійської означає “Фальсифікатор”) став відповіддю на британський Hawker Siddeley Harrier. Літак міг базуватися на крейсерах проекту 1143. Про недоліки літака згадав оглядач видання 19FortyFive Брент Іствуд.

Максимальне бойове навантаження Як-38 склало 1 тонну, але літак отримав чотири точки підвіски, які обмежували арсенал озброєння, що застосовується. До недоліків літака віднесли відсутність оператора озброєння, що знижувало ефективність ураження цілей. Також Як-38 не отримав станцію радіолокації.

У 1980 році з випробувальною метою чотири літаки Як-38 відправили до Афганістану, де одну машину втратили з небойової причини.

«Пізніше вони випробували його на землі в Афганістані, і двигуни підняли пил та сміття, які могли засмічити двигуни та заглушити літак. Силова установка була темпераментною та не запускалася у вологих умовах морів у теплому кліматі. Літак також може вийти з-під контролю навіть найкращих пілотів», – пише Іствуд.

У травні у публікації 19FortyFive російський стратегічний бомбардувальник Ту-95 назвали старим, але потужним літаком. Ту-95 може нести ракети Х-101 (Х-102) та Х-55.

admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.